E martë, 3 Gusht, 2021

Kosova

Merret vendimi për shoferin e autobusit që u aksidentua në Kroaci

Merret vendimi për shoferin e autobusit që u aksidentua në Kroaci Gjykata e Qarkut në Slavonski Brod të Kroacisë ia ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji shoferit të autobusit me targa nga Kosova që u aksidentua të dielën...

“Dy persona në gjendje të rëndë, sot transferohen në Zagreb”, detaje nga gjendja e të lënduarve në Kroaci

10 persona mbetën të vdekur nga një aksident trafiku që ndodhi dje në autostradën afër Slavonski Brod në Kroaci, raporton Gazeta Express. Nga 69 persona sa ishin gjithsej në autobusin që u aksidentua, dhjetëra prej tyre pësuan lëndime të rënda...

Kurti flet për media nga spitali ku po trajtohen të lënduarit e aksidentit në Kroaci (VIDEO)

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për media pasi ka vizituar të lënduarit në aksidentin që mori jetën e 10 mërgimtarëve në Slavenski Brod të Kroacisë. Kurti ka falënderuar kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviq dhe stafin mjekësor të spitalit...

Tragjedia me 10 viktima në Kroaci, e hëna shpallet ditë zie në Kosovë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës ka marrë vendim që dita e hënë, 26 korrik 2021, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të qytetarëve të Republikës së Kosovës, të cilët kanë...

Breshër kokërrmadh në Skënderaj të Kosovës (VIDEO)

Shiu dhe bresheri i sotëm nuk ka kursyer as qytetin e Skënderajt. Derisa në Vushtrri shiu mbushi rrugët, në Skënderaj bresheri ka qenë i hovshëm e ka rënë furishëm.Në video shihet se dendësia e tij ka qenë aq e shpeshtë,...

Dy viktima dhe 17 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar 2 viktima nga COVID-19. Sipas të dhënave nga ministria e Shëndetësisë gjithashtu sot janë regjistruar 17 raste të reja. Në 24 orët e fundit janë shëruar 12 persona. Deri tani në...

Presidentja Osmani merr pjesë në samitin vjetor të SEECP-së (VIDEO)

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani udhëtoi zyrtarisht për në Turqi, ku do ta përfaqësojë Kosovën në samitin vjetor të Procesit të Bashkëpunimit në Evropën Juglindore (SEECP). Në këtë samit, i cili sivjet mbahet për herë të 25-të...

Kjo është gjendja e Shefqet Krasniqit pas infektimit me Covid-19

Prej të dielës, hoxha Shefqet Krasniqi është i shtrirë në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për shkak të infektimit me Covid-19. Lajmin për Expres e ka konfirmuar infektologu në këtë klinikë, Izet Sadiku. Ai ka thënë se gjendja...

Eksperti amerikan për Ballkanin: Marrëveshja Kosovë-Serbi arrihet brenda disa muajsh!

Eksperti amerikan për Ballkanin, Daniel Serwer, vlerëson se takimi i Brukselit midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, është një sinjal pozitiv dhe se nga biseda e tyre e parë nuk duhej të kishte pritje...

Seanca për dialogun, momentet më interesante: “Mos më rrëzoni edhe njëherë, se mandej…”, “Nuk është tu t’rrëzu askush, mos bëj dramë”! (VIDEO)

“Të nderuar kabinet qeveritar, që pritet të vini në Kuvend në çdo moment”, kështu e nisi seancën e sotme plenare të Kuvendit të Kosovës, drejtuesi i këtij institucioni, Glauk Konjufca, i cili pothuajse në të gjitha seancat i ka...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Momentet pas V R A S J E S së shqiptares në Florida, detaje të reja nga skena e K R I M I...

Banorë të zonës, kanë publikuar video pak pas  v r a s j e s  së 27-vjeçares shqiptare në...
- Advertisement -spot_img