E martë, 19 Tetor, 2021

Zgjedhjet Lokale 2021

Bekim Sali: Beteja për Çairin e Ri vazhdon

Kandidati i Alternativës dhe Aleancës për Shqiptarët për komunën e Çairit, Bekim Sali ka falënderuar qytetarët për votën e dhënë në rrethin e parë, ndërsa ka shtuar se beteja për Çairin e ri vazhdon. “Ta dashur 9824 qytetarë, votues, aktivistë...

Bilall Kasami: Bashkimi jonë për Tetovën Ndryshe do të na bëj të pathyeshëm pas dy javësh!

Bilall Kasami Edhe dielli sot buzëqesh më bukur në Tetovë. Fitorja e madhe e një Tetove Ndryshe ktheu buzëqeshjen e qytetit, ktheu shpresën e tetovarëve, ktheu shpresën se Tetovës do ti rikthehet shkëlqimi. Faleminderit të gjithë qytetarëve të qytetit më...

Falemnderit Tetovë, komuna tani do të jetë më e hapur për qytetarët (VIDEO)

Nisma "Më mirë për Tetovën" sot ka falënderuar tetovarët që i dhanë përkrahje gjatë zgjedhjeve të djeshme lokale. Lista e kësaj iniciative ka marrë 2842 vota: Falemnderit TETOVË, komuna tani do të jetë më e hapur për qytetarët. Të dashur Tetovarë, Me 2842+...

Taravarit i mungojnë 39 vota! Gostivari shkon në balotazh më 31 tetor

Edhe pse gjatë natës, kryetari aktual i Gostivarit, Arben Taravari festoi fitoren ndaj rivalit të tij Nevzat Bejta nga B D I, këtë mëngjes një “dush i ftohtë” mbërriti nga KSHZ, se atij i mungonin vetëm 39 vota, pra...

Në Shkup, Tetovë, Gostivar, Strugë, Kërçovë, Kumanovë, Ohër, Koçan, Manastir dhe Gjevgjeli do të ketë një raund të dytë më 31 tetor

Në shumicën e komunave më të mëdha në vend, një raund i dytë i zgjedhjeve lokale do të mbahet më 31 tetor. Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) tashmë i ka numëruar votat dhe rezultatet tregojnë se në vendbanimet më të...

Zgjedhjet Lokale 2021/Mësoni komunat ku kryetarët janë zgjedhur që në rreth të parë

Sipas të dhënave të para nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve, deri tani në 28 komuna kryetarët janë vendosur që në rrethin e parë. Komunat në të cilat nuk do të ketë rreth të dytë, janë: Kiro Nackov nga VMRO-DPMNE për kryetar...

Sela: Fitojmë në Gostivar dhe Dibër, në balotazh shkojmë në Çair, Bogovinë, Tearcë dhe Vrapçisht

Kryetari i Partisë Aleanca për Shqiptarët, Ziadin Sela, në daljen e tij të parë pas mbylljes së votimeve tha se partia e tij fiton dy komuant urbane, atë të Gostivarit dhe të Dibrës. Ndërsa në raundin e dytë shkojnë...

VIDEO/Enver Pajaziti: Shkojmë në rrethin e dytë në garë me VMRO-në, pres unifikimin e votës shqiptare

Kandidati i pavarur për komunën e Bërvenicës z.Enver Pajaziti sapo ka deklaruar se sipas rezultateve preliminare ai shkon në rrethin e dyte siç duket në garë me VMRO-në. Pajaziti ka falenderuar të gjithë banorët e Bërvenivcës për mbështetjen e dhënë...

Mickoski në facebook: Fitore dhe përgjegjësi të madhe

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në rrjetin social ka shkruar se populli është përcaktuar. “Shpresa është lindur. Për çdo njeri në Maqedoni. Së bashku për të ardhmen. Fitore dhe përgjegjësi të madhe. Të faleminderit popull i Maqedonisë”, ka shkruar Mickoski,...

Dalja në zgjedhjet e sotme lokale në Komunën e Tearcës

Komuna e Tearcës ka pasur dalje mbi mesataren e komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut, njofton Telegrafi Maqedoni. 22,450 qytetarë e kanë pasur të drejtën e votës, ndërsa të njejtën e kanë shfrytëzuar 40,41% apo 9066 qytetarë. Përndryshe, në gjithë shtetin...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët...
- Advertisement -spot_img