Rajoni

Lajm i mirë: Gjermania heq kufizimet për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, ja nga cila datë mund të udhëtohet pa arsye

Duke filluar nga e diela, më 20 qershor, shtetasit nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria dhe Serbia do të lejohen të hyjnë sërish në Gjermani pa qenë nevoja të justifikojnë shkakun e udhëtimit. Këtë e bën të ditur ministria gjermane...

VIDEO/ Udhëtim T R O N D I T Ë S në Korydallos, brenda B U R G U T famëkeq në Greqi, ku...

B u r g u  famëkeq i Korydallos ka qenë shumë herë në qendër të vëmendjes jo vetëm të shtypit grek, por edhe shqiptar për shkak të  p ë r p l a s j e v e  mes...

Eksperti amerikan për Ballkanin: Marrëveshja Kosovë-Serbi arrihet brenda disa muajsh!

Eksperti amerikan për Ballkanin, Daniel Serwer, vlerëson se takimi i Brukselit midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, është një sinjal pozitiv dhe se nga biseda e tyre e parë nuk duhej të kishte pritje...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq

Ka përfunduar në Bruksel takimi i parë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, raporton Gazeta Express. Gjatë këtij takimi, Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politika të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Josep...

Kurti dhe Vuçiq takohen sot në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, takohen sot, më 15 qershor, në Bruksel në kuadër të dialogut ndërmjet dy vendeve. Bashkimi Evropian ka paralajmëruar se takimi i nivelit të lartë në dialog do të lehtësohet...

Zyra e BE jep detaje: Kurti dhe Vuçiç, 3 orë përballë njëri – tjetrit

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka bërë të ditur detaje për takimin mes Kosovës e Serbisë, i cili pritet të mbahet të martën më 15 qershor në Bruksel. Në këtë takim për herë të parë për çështjen e dialogut...

SHBA sinjalizon vëmendje më të madhe në Ballkan

Urdhri ekzekutiv i presidentit amerikan, Joe Biden, është një sinjal për prani më të madhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Ballkanin Perëndimor, thotë ish-ambasadori i Kosovës në SHBA dhe Turqi, Avni Spahiu. Përmes këtij urdhri, parashihet që t’iu...

“Kosova është zemra e Serbisë”, kështu provokuan të rinjtë serbë mbi Urën e Ibrit (VIDEO)

Dje gjatë ditës ka ndodhur një  i n c i d e n t  tek Ura e Ibrit në Mitrovicë. Dhjetëra persona e kanë  s u l m u a r  Policinë e Kosovës me fishekzja*rrë. Më vonë u kuptua...

P Ë R P L A S J E me Osmanin për çështjen e kufijve, Vuçiq braktis takimin: Kosova është pjesë e Serbisë

Liderët e gjashtë vendeve të Ballkanit nuk arritën që të pajtohen për të gjitha konkluzionet e takimit, ngase Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuciq, u largua para përfundimit të Samitit të Bërdo-Brijunit. Vuçiq u tha gazetarëve serbë se “nuk ka pranuar...

Kroacia hap dyert për punëtorët sezonal, fitimet deri në 1200 euro

Kroacia edhe këtë vit ka nevojë për punëtorë sezonal, që i duhen sektorit të turizmit dhe hotelierisë. Rrogat mund të mbërrijnë deri në 1200 euro. Më tepër po kërkohen kamarierë, kuzhinierë, baristë dhe punonjëse të hoteleve, përcjell INA. Një pjesë...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

100 $ një pako kafe, çfarë po ndodh në Korenë e Veriut?

Nga Joshua Berlinger & ;Paula Hancocks “CNN” Kim Jong Un tani ka probleme më të mëdha se sa Shtetet e Bashkuara....
- Advertisement -spot_img