E diel, 22 Maj, 2022

Aktualitet

Bota

OKB: Kriza ushqimore mund të zgjasë me vite

0
Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres ka paralajmëruar se mungesat ushqimore të nxitura nga lufta në Ukrainë mund të shkaktojnë “kequshqyerje dhe uri...

Kronika

Të fundit

Lija e majmunëve, çfarë duhet të dimë për virusin që po përhapet në Evropë

0
Autoritetet shëndetësore në Evropë janë vënë në gatishmëri të lartë për rastet e konfirmuara dhe të dyshuara të lisë së majmunëve të raportuara në Mbretërinë e Bashkuar , Spanjë , Portugali , Itali , Suedi , Francë , Belgjikë , Shtetet e Bashkuara dhe Kanada . Infeksioni...

Thuajini lamtumirë djersitjes së tepërt me këtë produkt shtëpiak, rezultati do t’ju befasojë

0
Deodorantët dhe antidjersat përmbajnë alumin, për të cilin shumë besojnë se është një shkaktar i drejtpërdrejtë i kancerit të gjirit. Alumini mbyll kanalet e...

OKB: Kriza ushqimore mund të zgjasë me vite

0
Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres ka paralajmëruar se mungesat ushqimore të nxitura nga lufta në Ukrainë mund të shkaktojnë “kequshqyerje dhe uri...

Ambasadori amerikan beson se marrëveshja finale arrihet brenda këtij mandati të Kurtit dhe Vuçiqit

0
Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka përsëritur qëndrimin e SHBA-së se në Bruksel duhet të arrihet një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve,...

Mesazhi i Fjolla Morinës: Më kanë lënë vetëm atëherë kur kisha shumë nevojë

0
Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina, është shumë aktive në rrjete sociale. Ajo tërheq gjithmonë vëmendje me postimet e saj. Së fundmi, këngëtarja ka bërë një...

Katër vitaminat më të rëndësishme për lëkurën tuaj

0
Si e mbrojnë vitaminat lëkurën tonë? Rrezatimi i dëmshëm ultravjollcë vetëm dëmton lëkurën tonë, kështu që me kremrat dhe kremrat e duhur të diellit përpiqemi...

Perëndimi kundër pjesës tjetër të botës: Mirë se vini në Luftën e Ftohtë të...

0
Foreign Policy Presidenti rus Vladimir Putin bëri 5 gabime të mëdha përpara se të pushtonte Ukrainën. Ai e mbivlerësoi kompetencën dhe efektivitetin ushtarak të ushtrisë...

Anëtarësimi në BE, kancelari gjerman pritet të vizitojë Ballkanin Perëndimor

0
Kancelari gjerman Olaf Scholz pritet të vizitojë  Ballkanin Perëndimor përpara samitit të Këshillit Europian muajin e ardhshëm, shkruan Aljzaeera. Gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor me aspirata...

Eksperti: Grekët s’e kanë dilemë nëse do ta njohin Kosovën, por kur do ta...

0
Njohja e Kosovës nga Greqia për vetë grekët është një çështje kohe dhe më nuk përbën dilemë nëse shteti i tyre duhet ta bëjë...

Shëndeti

SHOWBIZ

SPORT