E hënë, 1 Mars, 2021

Aktualitet

Maqedoni: Sot nis regjistrimi i diasporës, diplomatëve…

0
Sot nis regjistrimi i popullsisë në Maqedoninë e Veriut, ndërsa fillimisht do të regjistrohen qytetarët që jetojnë jashtë vendit, të punësuarit në përfaqësitë diplomatike...

Bota

Franca rrit kufizimet e hyrjes nga kufiri gjerman

0
Franca ka vendosur të shtrëngojë rregulloret e hyrjes në rrethin lindor të Moselës, i cili kufizohet me Gjermaninë, për shkak të niveleve alarmante të...

Kronika

Tetovarët përfituan mijëra euro duke mashtruar kompani nga vendet e Ballkanit

0
Ministria e Punëve të Brendshme ka parashtruar padi penale për 44-vjeçarin R.M. nga Tetova, për shkak të dyshimeve për kryerjen e veprës penale “mashtrim”....

Të fundit

Maqedoni: Sot nis regjistrimi i diasporës, diplomatëve…

0
Sot nis regjistrimi i popullsisë në Maqedoninë e Veriut, ndërsa fillimisht do të regjistrohen qytetarët që jetojnë jashtë vendit, të punësuarit në përfaqësitë diplomatike...

Arsyet pse duhet të hani hudhra çdo ditë

0
Shumë njerëz e duan hudhrën, pavarësisht aromës së saj. Ajo nuk është vetëm një shtesë e shijshme për pothuajse çdo vakt, por gjithashtu është...

Koronavirusi i merr jetën regjisorit Kujtim Gjonaj

0
Ka ndërruar jetë në moshën 74 vjeçare si pasojë e koronavirusit regjisori i njohur shqiptar Kujtim Gjonaj. Regjisori Gjonaj ndodhej prej disa ditësh i shtruar...

Rrëfehet mjeshtri i këngës polifornike: Arsyet pse krijova këngën për presidentin turk Erdogan

0
Diku në mes të janarit, një këngë polifonike shqiptare mirënjohëse për presidenti turk Taip Erdogan, u shfaq në Youtube duke ngacmuar opinionin. Deri tani...

Po gatuani mishin? Kjo është koha e duhur kur duhet hedhur kripa

0
Kripa ka aftësinë të transformojë plotësisht shijen e gatimeve tona. Na ndodh të gjithëve që shpesh të tregohemi dorëlëshuar ose të pavëmendshëm me kripën. Megjithatë,...

Me vetëm tre produkte, kjo maskë i shërben flokëve të jenë natyral

0
Shëndeti i flokëve kërkon përkujdesje të vazhdueshme dhe ushqyerje të shëndetshme. Disa prej ushqimeve më të mira për shëndetin e flokut nga jashtë brenda janë...

Tre sugjerime të shijshme për vaktet e ndërmjetme

0
Për një nënë që punon, e cila përpiqet të ekuilibrojë kohën e saj midis karrierës së saj dhe fëmijëve të saj, nuk ka asgjë...

Muzika e qytetit të Elbasanit dhe tiparet e ahengut në një studim (VIDEO)

0
Nga Leontina Nika Muzika e qytetit të Elbasanit vjen e përmbledhur ne nje studim nga Mikaela Minga. Monografia me titull “Tinguj që rrëfejnë, tinguj që...

Franca rrit kufizimet e hyrjes nga kufiri gjerman

0
Franca ka vendosur të shtrëngojë rregulloret e hyrjes në rrethin lindor të Moselës, i cili kufizohet me Gjermaninë, për shkak të niveleve alarmante të...

Shëndeti