E martë, 19 Tetor, 2021

Top Lajm

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa është e gatshme të përkrahë kandidatin për kryetar të Tetovës nga Lëvizja Besa, Bilall Kasamin në rrethin e...

Zgjedhjet Lokale, KSHZ: 34 komuna zgjodhën kryetarët në raundin e parë

Në 22 komuna kanë fituar kandidatët për kryetarë nga VMRO-DPMNE, në 9 komuna kanë fituar kandidatët nga LSDM Nga të dhënat e përpunuara deri më tani, kryetarët janë zgjedhur në 34 komuna. Nga këto, në 22 komuna kryetarët e ri...

Taravari: Me shumë mundësi do të arrijmë të mbajmë rezultatin e raundit të parë, por…

Gostivaras! Ju mbrëmë keni shkruar historinë me votën tuaj! Pavarsisht të gjitha manovrave që po përdoren për të kthyer verdiktin tuaj, nuk po ja dalin dot! Me shumë mundësi do të arrijmë të mbajmë raundin e parë por edhe nëse ata...

U “kapën me presh në dorë”, vihen pas hekurave dy persona nga Tetova dhe një nga Tearca

Uniformat blu në Tetovë kanë  n d a l u a r  sot brenda dy orësh tre persona. Dy nga të  a rr e s t u a r i t  janë të  m i t u r  të...

Bilall Kasami: Bashkimi jonë për Tetovën Ndryshe do të na bëj të pathyeshëm pas dy javësh!

Bilall Kasami Edhe dielli sot buzëqesh më bukur në Tetovë. Fitorja e madhe e një Tetove Ndryshe ktheu buzëqeshjen e qytetit, ktheu shpresën e tetovarëve, ktheu shpresën se Tetovës do ti rikthehet shkëlqimi. Faleminderit të gjithë qytetarëve të qytetit më...

Ratkoceri: Ja kush është fituesi më i madh i zgjedhjeve në Maqedoni dhe humbësi më i madh në qytetet kryesore shqiptare

Arben Ratkoceri Nga rezultatet e mbrëmshme, fituesi më i madh i zgjedhjeve është Lëvizja BESA, ndërsa humbës – koalicioni opozitar shqiptar ASH-AAA, sidomos kandidatët e Alternativës. Bashkimi Demokratik për Integrim, në nivel republike është fitues absolut. ASH-AAA e habitshme, në...

Falemnderit Tetovë, komuna tani do të jetë më e hapur për qytetarët (VIDEO)

Nisma "Më mirë për Tetovën" sot ka falënderuar tetovarët që i dhanë përkrahje gjatë zgjedhjeve të djeshme lokale. Lista e kësaj iniciative ka marrë 2842 vota: Falemnderit TETOVË, komuna tani do të jetë më e hapur për qytetarët. Të dashur Tetovarë, Me 2842+...

Taravarit i mungojnë 39 vota! Gostivari shkon në balotazh më 31 tetor

Edhe pse gjatë natës, kryetari aktual i Gostivarit, Arben Taravari festoi fitoren ndaj rivalit të tij Nevzat Bejta nga B D I, këtë mëngjes një “dush i ftohtë” mbërriti nga KSHZ, se atij i mungonin vetëm 39 vota, pra...

Në Shkup, Tetovë, Gostivar, Strugë, Kërçovë, Kumanovë, Ohër, Koçan, Manastir dhe Gjevgjeli do të ketë një raund të dytë më 31 tetor

Në shumicën e komunave më të mëdha në vend, një raund i dytë i zgjedhjeve lokale do të mbahet më 31 tetor. Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) tashmë i ka numëruar votat dhe rezultatet tregojnë se në vendbanimet më të...

Zgjedhjet Lokale 2021/Mësoni komunat ku kryetarët janë zgjedhur që në rreth të parë

Sipas të dhënave të para nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve, deri tani në 28 komuna kryetarët janë vendosur që në rrethin e parë. Komunat në të cilat nuk do të ketë rreth të dytë, janë: Kiro Nackov nga VMRO-DPMNE për kryetar...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët...
- Advertisement -spot_img