E martë, 3 Gusht, 2021

Top Lajm

FOTO/REMZI ALIU: SA E BUKUR LAGJA IME ! (TETOVË, 01.08.2021)

Nga Remzi Aliu I them një qytetari të rastit: -Pse be i hudhish mbeturinat këtu ? -E ku ti ҫoj, kur nuk vijnë t’i marrn te shtëpia! (më përgjigjet), Qetësohem dhe nuk i dhash koment…(por, fola me vetvehten. duke thanë: Te vijnë organet...

Nga 1 gushti hyrja në Gjermani vetëm me test negativ

Për të penguar përhapjen e virusit në fund të pushimeve të verës, nga data 1 gusht hyn në fuqi detyrimi i testit për të kthyerit nga pushimet. Ndërkohë shtohen zërat për fundin e testeve falas kundër Coronës. Më 1 gusht...

98 zjarre masive nën kontroll, të paktën 6 viktima në Turqi

“98 nga 107 zjarret pyjorë të regjistruara në Turqi janë vënë nën kontroll”, kështu bëri me dije ministri i Bujqësisë Bekir Pakdemirli. Ai gjithashtu është shprehur se ende vazhdojnë përpjekjet për të neutralizuar flakët, ndërsa paralajmëroi një kujdes të shtuar...

Kullat pa vrojtues:13 të mbytur në plazhe në 2 muaj, mes tyre edhe 4 fëmijë (VIDEO)

Të paktën 13 persona janë mbytur në plazhe gjatë qershorit dhe korrikut. Mes tyre 4 fëmijë, 3 prej të cilëve janë mbytur në lumenjtë e vendit, ku nuk ka asnjë siguri. Ndërsa pjesa më e madhe e viktimave janë...

Shifrat në Kosovë, rreth 90% të rasteve të infektimit janë me variantin Delta

Zyrtarë të Institutit Kombëtar të Shëndetsisë Publike në Kosovë, kanë bërë të ditur se rreth 90 për qind të rasteve të infektimit me koronavirus në Kosovë, janë të lidhura me variantin Delta të këtij virusi. Sipas tyre, ky variant, sikur...

Manifestim për mërgimtarët në Veshallë të Tetovës (VIDEO+FOTO)

Fshati Veshallë i Malësisë së Tetovës ka organizuar një manifestim për t`u dëshiruar mirëseardhje mërgimtarëve që kanë ardhur në vendlindje për të shuar mallin me familjet dhe të afërmit e tyre. Gjatë këtij manifestimi ka pasur një program të ngjeshur...

Asnjë viktimë, 54 raste të reja me Covid në Maqedoni

Gjatë orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar të infektuar me Covid 54 raste të reja nga 3 764 testime. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se betejën me Covid e kanë fituar 12 pacientë ndërkohë që nuk...

Delta rikthen maskat në SHBA

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në Shtetet e Bashkuara rekomanduan që amerikanët e vaksinuar plotësisht t’i kthehen vendosjes së maskës në ambiente të mbyllura në disa vende publike, për shkak të shqetësimeve që paraqet varianti më ngjitës...

“Çfarë bëjnë shqiptarët kur shohin targat tona”/ Turistja serbe shkoi me pushime në Shqipëri dhe ato që pa në makinën e saj, i ndau...

Përveç Greqisë dhe Malit të Zi, në vitet e fundit, një nga destinacionet tërheqëse të verës për turistët nga Serbia, sigurisht është bërë Shqipëria. Sidoqoftë, kërkimet në internet, përshtypjet e atyre që kanë qenë tashmë atje, ose mesazhet nga...

Sidnei zgjat kufizimet anti-Covid për një muaj

Sidnei ka zgjatur kufizimet anti-Covid për një muaj, sipas autoriteteve lokale si pasojë e rritjeve të rasteve dhe normës së ulët të vaksinimit. Qyteti më i madh i Australisë pritej t’i jepte fund karantinës pesë-javore të premten, por masat...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Momentet pas V R A S J E S së shqiptares në Florida, detaje të reja nga skena e K R I M I...

Banorë të zonës, kanë publikuar video pak pas  v r a s j e s  së 27-vjeçares shqiptare në...
- Advertisement -spot_img