E martë, 19 Tetor, 2021

Kronika

U “kapën me presh në dorë”, vihen pas hekurave dy persona nga Tetova dhe një nga Tearca

Uniformat blu në Tetovë kanë  n d a l u a r  sot brenda dy orësh tre persona. Dy nga të  a rr e s t u a r i t  janë të  m i t u r  të...

A K S I D E N T i rëndë në rrugën lokale për në Çellopek

Më 16.10.2021, në ora 14.05, në SPB të Tetovës është rapo*rtuar se në kryqëzimin e rrugës rajonale Tetovë-Volkovijë me rrugën lokale për në fshatin Çelopek ka ndodhur një a k s i d e n t  komunikacioni në mes...

Tiranë/ Nënë e bir hidhen nga dritarja për t’i shpëtuar zjarrit në banesë, humb jetën 62-vjeçarja

Një grua 62-vjeçe ka ndërruar jetë në orët e para të së shtunës në Tiranë në zonën e Astirit, ku një banesë në katin e 3 të pallatit është përfshirë nga zjarri. Mësohet se për t’u shpëtuar flakëve, gruaja me...

LAJM I FUNDIT: Katër turistë rusë gjenden të vdekur në një hotel në Qerret të Kavajës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një hotel në zonën e Qerretit në Kavajë, ku 4 persona kanë humbur jetën. Mësohet se viktimat u asfik*suan për vdekje brenda saunës së hotelit. Rrethanat dhe dinamika e ngjarjes janë të paqarta. Viktimat...

E punësoi për të krasitur ullinjtë, greku V R E T shqiptarin, habit para H E T U E S V E: Ma kërkoi...

Autori grek i vr*asjes së një 58-vjeçari shqiptar një vit më parë ka dësh*muar para policisë. Shqiptari u  v r a  nga pronari grek në Kariani, Kavala i cili e kishte punësuar për të krasitur ullinjtë. Mediat greke bëjnë me...

A K S I D E N T i rëndë në Haraçinë, humb jetën një person

A k s i d e n t  i rëndë trafiku në hyrje të fshatit Haraçinë. Pas përp*lasjes së një traktori me një makinë ka humbur jetën një person. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:00, ndërsa nga policia theksojnë se...

A K S I D E N T në Karpallëk, A R I U del në autostradën Tetovë – Shkup dhe…

Nga SPB e Tetovës njoftojnë se mbrëmë një 43-vjeçar nga Kërçova ka përp*lasur  a r i u n  në autostradën Tetovë-Shkup dhe si pa*sojë  a r i u  ka mbetur i  v r a r ë  në vend. Mbrëmë (06...

Uniformat blu vënë pas hekurave disa persona nga Sllatina, Reçica e Vogël dhe Tetova

Mbrëmë (28 shtator), rreth orës 01:30 të mëngjesit, efektivët e policisë të SPB Tetovë kanë p r i v u a r  nga   l i r i a  personat me inicialet V.J. (19) nga Sllatina e Tetovës, B.O. (21)...

Kali me karrocë në autostradë, identifikohet pronari (VIDEO)

SPB në Tetovë do të bëjë kallëzim për 53-vjeçarin me inicialet N.K. nga Tetova, pronar i kalit që ditën e djeshme shkonte me revan në korsi të kundërt në autostradën Tetovë-Shkup, shkruan Alsat. Sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme,...

Zbulohet identiteti i shkupjanit që ndërroi jetë pasi iu vodh barnatorja (Emri+Foto)

Është zbuluar identiteti i 40-vjeçarit që ndërroi jetë pasi iu grab*it barnatorja në rrugën “Xhon Kenedi” të Çairit në Shkup. “Ali Skenderi sot dha shpirt nga stresi i krijuar nga vjedhja e barnatores së tij nga hajnat në lagjen Xhon...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët...
- Advertisement -spot_img