E hënë, 20 Shtator, 2021

Aktualitet

LAJM I MADH PIKËLLIMI/Ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari nga Tetova (FOTO+VIDEO)

Lajm i hidhur nga Tetova. Ka pushuar së rrahuri zemra e këngëtarit Alush Hamiti. Lajmi ka marrë dhenë në rrjetet sociale. Alush Hamiti është këngëtar i njohur. Alushi rrjedh nga një familje muzikantësh. Hapat e para të karrierës i filloi...

Ka ndërruar jetë babai i dëshmorit Harun Aliu

Në disa faqe dhe profile të rrjetit social Facebook është publikuar lajmi se sot, në moshën 81-vjeçare, ka ndërruar jetë Ali Alija, babai i dëshmorit Harun Aliu, i njohur si Komandant Kushtrimi. Përcjellja për në banesën e fundit do...

Filipçe: Sipas të gjitha gjasave doza e tretë e vaksinës do jetë e nevojshme për të gjithë qytetarët (VIDEO)

Filipçe potencoi se gjendja është shumë serioze dhe se nuk ka rrugë tjetër për të dalë nga kriza përve­ç vaksinimit. “Para se të marrim çfarëdo vendimi, jemi duke pritur studimet klinike të cilat i është duke i kryer kompania “Pfizer”,...

Vuçiqi takohet me Erdoganin në Stamboll: Përkrahu bisedimet mes Prishtinës dhe Beogradit (VIDEO+FOTO)

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka udhëtuar për në Turqi ku është pritur nga homologu turk, Rexhep Taip Erdogan. Dy presidentët kanë bashkëbiseduar edhe për dialogun Kosovë-Serbi. Vuçiq ka thënë se në takimin me Erdoganin, ky i fundit është shprehur...

LAJM PIKËLLIMI/Covid-19 i merr jetën biznesmenit të njohur (FOTO+VIDEO)

Ka ndërruar jetë biznesmeni i famshëm nga Istogu i Kosovës, Isë Osmanaj. 71 vjeçari kishte disa ditë që ishte prekur nga Covid-19 dhe po qëndronte i shtrirë në Klinikën Infektive në Prishtinë. Isë Osmanaj ishte një nga biznesmenët më të...

29 viktima dhe 561 raste të reja/Bilanci i Covid-it gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 4,384 teste dhe janë regjistruar 561 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut njofton Ministria e Shëndetësisë, transmeton Tetova News.Rastet e reja janë konstatuar në këto qytete: • Shkup - 249 •...

Tragjedia në Tetovë, sot zhvillohet protestë në shesh, para komunës dhe selisë së Bashkimit Demokratik për Integrim (FOTO)

Në qytetin e Tetovës sot është paralajmëruar protestë në sheshin “Iliria” për të kërkuar drejtësi në lidhje me rastin tragjik të 8 shtatorit, ku si pasojë e djegies së Spitalit Modular për Kovid në Tetovë humbën jetën 14 persona....

Austria, Zvicra dhe Belgjika me rregulla të reja për udhëtarët nga Maqedonia e Veriut

MPJ informon se Zvicra, Belgjika dhe Austria kanë vendosur rregulla të reja për udhëtarët që hyjnë në vendet e tyre. Qytetarët tanë mund të udhëtojnë lirshëm për në Zvicër, por vetëm me konfirmimin e dy dozave të vaksinës dhe një...

Shkup – Në Spitalin e Fëmijëve Kozle, pesë fëmijë të prekur nga Covid-19 janë të intubuar (VIDEO)

Gjithnjë e më shumë fëmijë të infektuar me Covid-19 janë shtruar në spitalin e fëmijëve në Kozle, ndërsa 5 prej tyre janë në mbështetje të oksigjenit, njofton “Sitel”. Fëmijët kanë frymëmarrje të ulët dhe një pamje klinike serioze, por gjendja...

Kasami një baba i përkushtuar dhe i kujdesshëm, ndjek nga afër stërvitjet e të birit (VIDEO+FOTO)

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami njëherit edhe kandidat për kryetar të Komunës së Tetovës në zgjedhjet lokale të 17 tetorit, ka shpërndarë dy fotografi në rrjetin social Facebook duke ndjekur nga afër stërvitjet e djalit të tij në...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Kosova në situatë të vështirë Covid, rreth 600 pacientë gjenden të shtruar në spital

Shërbimi Spitalor, Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme,...
- Advertisement -spot_img