E hënë, 20 Shtator, 2021

Aktualitet

28 viktima (3 nga Tetova, 2 nga Gostivari) dhe 557 raste të reja/Bilanci i Covid-it gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit janë kryer 3,885 teste dhe janë regjistruar 557 raste të reja me Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut: • Shkup - 268 • Kumanovë - 39 • Veles - 29 • Kavadar, Kërçovë dhe Strumicë – nga 19 • Tetovë...

Marrëveshjet e firmosura në mbledhjen e përbashkët Kosovë-Maqedoni e Veriut (VIDEO)

Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë mbajtur sot mbledhjen e parë të përbashkët të të dy qeverive. Me këtë rast janë firmosur njëmbëdhjetë marrëveshje të bashkëpunimit, e që nga të dy kryeministrat u vlerësua se ky bashkëpunim është një konfirmim...

Zjarri në Tetovë, më në fund arritën ekspertët gjermanë (VIDEO+FOTO)

Në ditën e sotme ekspertët nga Gjermania kanë mbërritur në Spitalin Modular të Tetovës, i cili më tetë shtator u bë shkrumb e hi nga zjarri dhe si pasojë jetën e humbën katërmbëdhjetë persona dhe u lënduan dymbëdhjetë të...

Zjarri në spitalin Covid në Tetovë, Sela: Tashmë duhej të ishin publikuar emrat e viktimave (VIDEO)

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në intervistën e tij për “24 analiza” tha se për fat të keq ende nuk dihen emrat e viktimave nga zjarri në spitalin Modular Covid në Tetovë. Sipas tij, të paktën këtë detaj...

Euronews Albania: Bilall Kasami diskuton në “Balkan Talks” strategjinë dhe taktikat politike të Lëvizjes BESA. Sonte, ora 22:00 (VIDEO)

Bilall Kasami diskuton në "Balkan Talks" strategjinë dhe taktikat politike të Lëvizjes BESA. Sonte, ora 22:00, njofton Euronews Albania.

32 viktima dhe 617 raste të reja/Bilanci i Covid-it gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë informon, sipas të dhënave nga Instituti i Shëndetit Publik, se në 24 orët e fundit janë kryer 4,621 teste dhe janë regjistruar 617 raste të reja me Kovid-19: Shkup - 314, Kumanovë - 47, Strumicë - 29,...

Kjo është skuadra e Fatmir Izairit për rikthim në krye të Komunës së Zhelinës

Bashkimi Demokratik për Integrim në Zhelinë tashmë ka përzgjedhur ekipin për zgjedhjet lokale që do të zhvillohen më 17 tetor ku për kryetar do të garojë me Fatmir Izairin. Ekipi i përzgjedhur nga struktura për listën e këshilltarëve. 1. SHEVAL SULEJMANI,...

Kandidatët e Lëvizjes Besa për Zgjedhjet Lokale të 17 tetorit

Lëvizja Besa në zgjedhjet lokale të 17 tetorit të këtij viti do të garojë me 11 kandidatë për kryetarë komunash dhe 23 bartës të listave për këshilltarë. “Lëvizja BESA në këto zgjedhje hyn në garë me kandidatët më të mirë,...

Myftinia e Tetovës: Me dhimbje dhe pikëllim të thellë morëm lajmin e hidhur

“Të Allahut jemi dhe vetëm tek Ai do të kthehemi” Me dhimbje dhe pikëllim të thellë morëm lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të ish Myftiut tē Bashkësisë Islame të Republikës së Kosovës, Dr. Rexhep ef. Boja. Në emrin e...

30 viktima (4 nga Gostivari, 2 nga Tetova) dhe 572 raste të reja/Bilanci i Covid-it gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit janë kryer 4,511 teste dhe janë regjistruar 572 raste të reja me Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut: • Shkup - 287 • Kumanovë - 58 • Kavadar - 24 • Tetovë dhe Kërçovë – nga 21 • Veles -...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Kosova në situatë të vështirë Covid, rreth 600 pacientë gjenden të shtruar në spital

Shërbimi Spitalor, Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme,...
- Advertisement -spot_img