E hënë, 20 Shtator, 2021

Aktualitet

Ka ndërruar jetë ish-Myftiu i Kosovës, Dr. Rexhep Boja

Të Zotit jemi, dhe tek Ai do të kthehemi! Njoftim Njoftojmë, kolegët, miqtë e opinion e gjerë se para pak çastesh në Prishtinë në moshën 75 vjeçare ndërroi jetë ish- myftiu i Kosovës, Dr. Rexhep Boja. Me ketë rast, Kryesia e Bashkësisë...

LAJM PIKËLLIMI NGA TETOVA/Ndërroi jetë pronari i Euroturist-it, Ziber Bislimi

Një lajm i hidhur i minutave të fundit. Ka ndërruar jetë pronari i agjencisë turistike Euroturist në Tetovë. Lajmi është publikuar në faqen zyrtare të kësaj agjencie, transmeton Tetova News. Lajm pikëllimi! Të Allahut jemi dhe te Ai do të kthehemi! Sot,...

Besar Durmishi është zgjedhur bartës i listës së kandidatëve për këshilltarë të Lëvizjes BESA në Komunën e Tetovës

Të nderuar miq, shokë e familjarë, Të nderuar tetovarë, Të nderuar qytetarë, Dua t’ju njoftoj se me nominimin e Kryesisë së Degës dhe miratimin e Kuvendit të Degës, u zgjodha që të jem bartës liste në listën e këshilltarëve të Lëvizjes BESA...

18 viktima (2 nga Tetova) dhe 13,045 raste aktive/Bilanci i Covid-it gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit janë kryer 2,035 teste dhe janë regjistruar 183 raste të reja me Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut: • Shkup - 132 • Kumanovë - 13 • Kavadar- 6 • Prilep, Strugë dhe Kriva Pallankë – nga 3 • Tetovë,...

Përcillet për në banesën e fundit 28-vjeçari nga Kumanova që ra nga ballkoni i hotelit “Rogner” në Tiranë (FOTO+VIDEO)

Në mesiditën e ditës së sotme në Kumanovë është var*rosur 28 vjeçari nga Zvicra që humbi jetën tragj*ikisht duke rënë nga ballkoni i katit të pestë të hotelit Rogner në Tiranë. Ne ceremonine e përcjelljes për në banesën e fundit...

23 viktima dhe 464 raste të reja/Bilanci i Covid-it gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit janë kryer 4,553 teste dhe janë regjistruar 464 raste të reja me KOVID-19 në Maqedoninë e Veriut: • Shkup - 225 • Kumanovë - 42 • Strumicë - 35 • Shtip - 27 • Veles - 24 • Ohër -...

LAJM PIKËLLIMI/Ndahet nga jeta një i ri nga Tetova (FOTO)

NJË TJETËR LAJM I HIDHUR NA ERDHI SOT! Edhe nje lajm i trishtë për ne Ballistët ku sot u nda nga jeta anëtari dhe vëllau ynë Xhemili. Me dhimbje morëm lajmin për ndarjen nga jeta të anëtarit tonë Xhemil Elezi. Në...

Tetovë – Ndahet nga jeta profesoresha Emine Zendeli

Është ndarë nga jeta profesoresha Emine Zendeli. Lajmin e kanë bërë tē ditur nga Universiteti i Europës Juglindore, ku e ndjera ka qenë pjesë e stafit akademik në Fakultetin Juridik. Lajm pikëllimi nga Fakulteti Juridik - UIBM- Faqja Zyrtare Pas një...

“Dëgjoheshin ulërima brenda spitalit dhe të afërmit luteshin jashtë” (VIDEO)

Nga Florian Nesimi Nga trau*mat, mbrëmë nuk munda të shkruaj asgjë. Banoj menjëherë karshi spitalit, fillimisht mendova se ishte djegur ndonjë veturë. Vrapova menjëherë në vendngjarje, zjarrfikësit ende nuk kishin arritur, ndërsa zjarri e kishte kapluar krejt spitalin modular. Nga...

22 viktima dhe 609 raste të reja/Bilanci i Covid-it gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit janë kryer 6,542 teste dhe janë regjistruar 609 raste të reja të Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut: • Shkup - 276 • Kumanovë - 50 • Strumicë - 36 • Shtip - 21 • Veles - 20 • Ohër dhe...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Kosova në situatë të vështirë Covid, rreth 600 pacientë gjenden të shtruar në spital

Shërbimi Spitalor, Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme,...
- Advertisement -spot_img