E hënë, 20 Shtator, 2021

Argëtim

Në Çair të Shkupit bëhen bashkë dasma shqiptare dhe maqedonase (VIDEO)

Një ngjarje jo e zakonshme ka ndodhur në lagjen Fushë Topanë të Shkupit. Dy fqinj, njē shqiptarē dhe një maqedonas janë martuar në të njëjtën ditë dhe dasmorët në oborrin para ndërtesës kanë festuar bashkë martesën e çifteve të reja. https://youtu.be/10RwLn37sJ0 ...

Prezantuesja në dilemë: Këtu po ikin të gjithë të rinjtë, s’di ça të bëj, të iki dhe unë nga Shqipëria a jo?

Moderatorja Dojna Mema thotë se shumë të rinj janë duke ikur nga Shqipëria. Ndërsa ka postuar një foto nga Aeroporti i Rinasit, ajo thotë se është në dilemë nëse duhet të largohet edhe ajo nga Shqipëria, apo të qendrojë. Sipas INSTAT...

Adriana Matoshi: I uroj të gjithë femrave një mashkull si i dashuri im, është bekim nga Zoti

U bë kohë që Adriana Matoshi është në lidhje dashurie me futbollistin Keith Owen Groeneveld. Aktorja, njëherit edhe deputetja e Kuvendit të Kosovës po shijon në maksimum romancën me të, teksa tani çifti po ndodhen në pushime, shkruan Gazeta Online...

Nē Tetovën tonë me Arif Ziberin, 25 gusht 2021

Nga Shuip Ziberi Arif Ziberi @ ELITA 5 Tetovën dhe gjitha trojet shqipëfolëse por edhe mërgimin na mbajnë gjallë me këngë “for all times”, si një tufë lulesh që nuk vyshken asnjëherë! #Nē Tetovën tonë me Arif Ziberin, 25. gushtë 2021./ Ndëgjojeni këngën:...

Urimin më të bukur për ditëlindje, Dua Lipa e mori nga vjehrri i saj

Një ditë më parë, Dua Lipa festoi 26 vjetorin e lindjes. Këngëtarja festoi mes miqsh, familjarëve dhe kunatës së saj, Bella Hadid. Urimet ishin të shumta, mes së cilëve ka spikatur ai i babait të së dashurit të saj. Mohamed...

Jul Deda mirëpret afganët me shkrimin arab: Shqipëria është më Kabul se Kabul, dhe Qeveria është më Talibane se Talebanët

Vendi ynë do të presë afganët e parë që parashikohet që të mbërrijnë ditën e sotme, nga marrëveshja që Qeveria shqiptare arriti me autoritetet e SHBA-së për strehimin e bashkëpunëtorëve të këtyre të fundit në Afganistan. Aktori i njohur i...

Blendi Fevziu fillon punë si moderator televiziv në Afganistan!

Moderatori i njohur Blendi Fevziu ka postuar një fotomontazh që ia kanë bërë në rrjetet sociale. Ja se ç’shkruan Fevziu: “Që me shkon me shkon. Po emrin si mund t’ja vë?”. Imagjinoni Fevziun moderator televiziv në Kabul dhe ti shkojë...

Publikohet kënga e shumëpritur nga Dafina & Lyrical Son (VIDEO)

Dafina Zeqiri ka bashkuar forcat me Lyrical Son për këngën e re. Pas suksesit me këngën ‘Hot Shorts’, ata sot publikuan këngën ‘Llafe llafe’. Për tekstin është kujdesur Elinel dhe Lyrical Son ndërsa për melodinë Dafina. Kjo këngë është prodhim i Entermedia. https://youtu.be/avOtgbavjTs

Richard Grenell shijon jugun e Shqipërisë me të dashurin (Foto)

Ish-i dërguari i Trumpit për bisedimet Kosovë-Serbi Richard Grenell ka mbërritur prej ditësh në Shqipëri, ku ka nisur të shijojë jugun. Ai ka ndarë këtë foto me partnerin e tij Matt Lashey, ku duket qartë që po e shijon...

Ava Max rrëfen të kaluarën e vështirë të familjes: Prindërit e mi u larguan nga Shqipëria me vetëm një valixhe në dorë

Artistja shqiptare me renome botërore, Ava Max, ka pozuar së fundmi për kopertinën e revistës së famshme amerikane “Uproxx”. Teksa është shfaqur mjaft atraktive në setin fotografik për këtë revistë, Ava ka dhënë edhe një intervistë ekskluzive, duke mos harruar...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Kosova në situatë të vështirë Covid, rreth 600 pacientë gjenden të shtruar në spital

Shërbimi Spitalor, Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme,...
- Advertisement -spot_img