E martë, 19 Tetor, 2021

Argëtim

Publikohet kënga e shumëpritur nga Dafina & Lyrical Son (VIDEO)

Dafina Zeqiri ka bashkuar forcat me Lyrical Son për këngën e re. Pas suksesit me këngën ‘Hot Shorts’, ata sot publikuan këngën ‘Llafe llafe’. Për tekstin është kujdesur Elinel dhe Lyrical Son ndërsa për melodinë Dafina. Kjo këngë është prodhim i Entermedia. https://youtu.be/avOtgbavjTs

Richard Grenell shijon jugun e Shqipërisë me të dashurin (Foto)

Ish-i dërguari i Trumpit për bisedimet Kosovë-Serbi Richard Grenell ka mbërritur prej ditësh në Shqipëri, ku ka nisur të shijojë jugun. Ai ka ndarë këtë foto me partnerin e tij Matt Lashey, ku duket qartë që po e shijon...

Ava Max rrëfen të kaluarën e vështirë të familjes: Prindërit e mi u larguan nga Shqipëria me vetëm një valixhe në dorë

Artistja shqiptare me renome botërore, Ava Max, ka pozuar së fundmi për kopertinën e revistës së famshme amerikane “Uproxx”. Teksa është shfaqur mjaft atraktive në setin fotografik për këtë revistë, Ava ka dhënë edhe një intervistë ekskluzive, duke mos harruar...

Dua Lipa nuk ‘ndahet’ nga Shqipëria, publikon momentet të tjera nga pushimet verore (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa ka qenë në qendër të vëmendjes për vizitën e saj në vendin tonë. Pas takimeve me politikanët në Tiranë dhe vizitës në muzeun e Krujës, ajo vendosi që së bashku me familjen të pushojë në jug. Së...

Qeni “nuk i reziston muzikës”, nis të kërcejë në dasmën turke (VIDEO)

Një video është bërë virale në rrjete sociale, ku protagonist është një qen. Në videon në fjalë, shfaqet një qen teksa qëndron pranë një dasme në Denizli të Turqisë. Kafsha shpejt filloi të vallëzonte nën ritmet e muzikës. Këto...

“Çfarë bëjnë shqiptarët kur shohin targat tona”/ Turistja serbe shkoi me pushime në Shqipëri dhe ato që pa në makinën e saj, i ndau...

Përveç Greqisë dhe Malit të Zi, në vitet e fundit, një nga destinacionet tërheqëse të verës për turistët nga Serbia, sigurisht është bërë Shqipëria. Sidoqoftë, kërkimet në internet, përshtypjet e atyre që kanë qenë tashmë atje, ose mesazhet nga...

Elvana Gjata publikon duetin me artistët ndërkombëtarë

Ashtu siç kishin paralajmëruar, Elvana Gjata, Inna dhe Sickotoy kanë sjellë bashkëpunimin e tyre. Kënga me titull “Papa” sapo është publikuar në Youtube. Plot ngjyra dhe shumë ritmike, kënga do të na shoqërojë gjatë kësaj vere nëpër clube. Teksti është...

Dasmë e madhe në Zagreb/Vajza e Ardian Koznikut martohet me basketbollistin kroat, Andro Anzulloviç (VIDEO+FOTO)

Diana, vajza e legjendës së futbollit të Kosovës, Ardian Kozniku, është martuar me basketbollistin kroat, Andro Anzulloviç. Dy familje të lindura me sport, dy emra të mëdhenj të sportit botëror, Ardian Kozniku dhe Drazhen Anzulloviç, janë bërë miq. Ardian Kozniku,...

Video virale, momenti i bukur kur vajza e vogël afrikane shikon për herë të parë një të bardhë

Momenti i bukur kur një vajzë e vogël afrikane takon për herë të parë një person të bardhë ka bërë xhiron e mediave sociale. Daily Mail ka publikuar videon, ku shihet se vogëlushja është e frikësuar dhe qan pasi sheh...

Ariu në majë të qershisë në Brodec të Tetovës (VIDEO)

Banorët e fshatit Brodec përsëri e kanë filmuar ariun pranë fshatit, kësaj radhe në majë të qershisë, transmeton Tetova News. Në internet ka shumë video dhe lajme për arinjtë si të apasionuar pas qershive, madje në Japoni kanë arritur në...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët...
- Advertisement -spot_img