E hënë, 20 Shtator, 2021

Jetë & Stil

Jennifer Lopez/ Çfarë ha superylli i famshëm që ka një trup të tillë në moshën 51 vjeçare?

Jennifer Lopez aktualisht është një nga njerëzit më të përfolur. Ndarja me Alex Rodriguez dhe ribashkimi – pas 17 vjetësh – me Ben Affleck u komentuan nga të gjitha mediat në të gjithë botën. Por Jennifer është gjithashtu një nga...

Çfarë ndodh kur punoni nga krevati për një vit?!

Për shumë njerëz, të punosh nga shtëpia do të thotë realisht të punosh nga krevati. Veshja dhe udhëtimi në një zyrë është zëvendësuar nga një rutinë mëngjesi shumë më e thjeshtuar dhe hapja e laptopit teksa rifuteni sërish nën...

Violinisti me origjinë shqiptare i pëlqyer nga Putin: Ju tregoj momentin kur presidenti rus më kërkoi të luaj për të

Elvin Hoxha është me origjinë nga Shkodra dhe ka luajtur në koncerte të mëdha në vende të ndryshme në botë. Është renditur si një ndër 8 muzikantët më të mëdhenj të botës në një konkurs të organizuar në Shangai 8...

10 truke si ta bëni shtëpinë të duket me më shumë hapësirë!

Dizajni i brendshëm është një detyrë sfiduese. Një nga pjesët më interesante të saj është të bësh një dhomë të vogël më të gjerë dhe të mbushur me ajër të pastër pa ndonjë rregullim të madh. Ne do ju tregojmë...

4 mënyra sesi rrobat mund të ndikojnë në imazhin dhe suksesin tuaj

Një studim tregoi se është e mundur të zbulosh shumë për personalitetin, statusin, moshën dhe të ardhurat e dikujt vetëm duke parë këpucët e tij. Në këtë kontekst, fraza, “Gjithmonë vishu për sukses” merr një kuptim tjetër, shumë praktik. Janë...

Gratë franceze ndajnë sekretin: Ha dhe duku elegante!

Kuzhina franceze është e njohur për brioshët, djathrat, verën dhe shumë bukë. Por pse janë gratë franceze ndër kombet më seksi? Shkoni poshtë për të zbuluar sekretin e tyre! Duke ecur nëpër rrugët franceze, nuk mund t’i rezistoni tundimit për...

Dolce & Gabbana zgjedh këtë herë si frymëzim një femër të kolme për koleksionin e ri

Aktorja italiano-spanjolle, Vanessa Incontrada do të jetë protagonistja e fushatës së re reklamuese e Dolce & Gabbana. Ajo është prezantuese, showgirl dhe aktore, por mbi të gjitha një frymëzim i formave të bëshme. 42-vjeçarja shfaqet e veshur me një fustan...

Pica, ushqimi më i kërkuar në botë

Ushqimi më i kërkuar në botë në Google është pica. Ky produkt renditet në vend të parë në 44 vende, sipas një studimi të bërë nga MoneyBeach, një kompani britanike e sigurimeve. Analiza u zhvillua pas klasifikimit të ushqimeve që...

Kosovari në Gjermani bëhet baba i katërnjakëve

Valmir Bytyqi dhe Michaela Seidl janë bërë prindër të katërnjakëve në Spitalin Universitar të Augsburgut. Leoni, Luisi, Aroni dhe Beni lindën pa terapi të fertilitetit ndërsa kjo ndodhi po cilësohet si shumë e rrallë. Lexo Edhe: Nasim Haradinaj s’merr pjesë në seancë...

Covid-19 na vodhi dhe sensin e kohës

A duket sikur 2020 ishte një përjetësi? A e mbani mend si e kalonit kohën kur nuk ekzistonte Covid-19 me gjithë kufizimet e tij? Nuk jeni vetëm. Për shumë njerëz, 2020 ka qenë viti në të cilin humbën sensin e...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Kosova në situatë të vështirë Covid, rreth 600 pacientë gjenden të shtruar në spital

Shërbimi Spitalor, Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme,...
- Advertisement -spot_img