E martë, 19 Tetor, 2021

Sport

Gol në ndeshjen parë si titullar, Broja në librin e rekordeve të Premier League (VIDEO)

Armando Broja ditën e sotme nisi për herë të parë një ndeshje si titullar në Premier League me skuadrën e Southampton. 20 vjeçari ia doli të dërgonte topin në rrjetë në minutën e 52, për t’i dhënë tre pikë mjaft...

Shqiptarët lënë gjurmë në Challenge League: Balaj e Remizi shënojnë, Rudhani asiston dy herë

Challenge League, apo kategoria e dytë e futbollit zviceran, njihet si çerdhe e lojtarëve shqiptarë. Në të dy ndeshjet që sot ishin në program, futbollistë tanë lanë gjurmë me gola dhe asistime. Në përballjen mes Lausanne Ouchy dhe Aaraut që u...

VIDEO/ Brazili rikthehet me “poker” te fitorja, triumfojnë Kili e Argjentina

Brazili është një hap larg kualifikimit në Botërorin Katar 2022, pasi ka marrë një tjetër fitore dhe kryeson grupin me 31 pikë, 6 më shumë se Argjentina e vendit të dytë që gjithashtu ka fituar mesnatën e sotme. Kombëtarja “Samba”...

Milani firmos me portierin e njohur

Milani ka konfirmuar se ka nënshkruar kontratë me portierin Antonio Mirante. 38-vjeçari ka firmosur deri në verën e vitit 2022 dhe do të mbajë numrin 83. Italiani do të jenë në garë me Tatarusanun për vendin e titullarit, pas lëndimit të...

Kosova mposhtet nga Gjeorgjia në “Fadil Vokrri”

Kosova bie sërish, këtë herë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Skuadra dardane u mund në shtëpi nga Gjerogjia, duke parë tashmë dhe vendine fundit në grup. Goli i Vedat Muriqit me 11-metërsh nuk pati vlerë ndaj dy realizimeve të gjerogjianëve,...

Reja: Bëmë disa gabime, mund ta merrnim barazimin

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Edi Reja, e ka cilësuar një mëkat humbjen përballë Polonisë, pasi sipas tij, Shqipëria luajti si e barabartë dhe u ndëshkua nga një gabim. Për RTSH ai deklaroi se ekipi kishte bërë mirë, por ishte penalizuar...

Ndeshja me Poloninë, FSHF njofton tifozët: Lejohet vetëm flamuri zyrtar shqiptar

Shqipëria do të luaj në 20:45 në “Air Albania” ndeshjen me Poloninë e cila do të vendosë shumë për të dyja skuadrat sa i përket kualifikimit në “Play-Off” për Botërorin e Katar 2022. Para ndeshjes, Federata Shqiptare e Futbollit ka...

Reja: Jemi pranë një ëndrre të bukur, gjithçka për gjithçka ndaj Polonisë (VIDEO)

Shqipëria pret nesër Poloninë në një ndeshje shumë të rëndësishme. Ngjan si një finale, ku fitorja do t’u siguronte kuqezinjve vendin e dytë në Grupin I dhe “Play-off”-in, pasi do të shkëputeshin 4 pikë nga rivali direkt. Trajneri Reja...

Një ditë para ndeshjes me Poloninë, sulmuesi i kombëtares rezulton me Covid-19

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit tron*ditet përsëri nga COVID-19. Një tjetër titullar humbet sfidën kudër Polonisë dhe vë në vështirësi të mëdha trajnerin Edi Reja. Sul*muesi Sokol Cikalleshi ka rezultuar pozitiv ndaj COVID në testet që kryhen nëj ditë para sfidave...

Argjentina “çmonton” Uruguain, Brazili ngec tek e dhjeta (VIDEO)

Argjentina është rikthyer te fitorja, ndërsa Brazili është ndalu pas 10 ndeshjes në një barazim pa gola në transfertë kundër Kolumbisë. Gjithsesi mbetet në vend të parë, me 8 pikë më shumë se ndjekësi më i afërt. Argjentia e Leo...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët...
- Advertisement -spot_img