E hënë, 20 Shtator, 2021

Lajme

Kosova në situatë të vështirë Covid, rreth 600 pacientë gjenden të shtruar në spital

Shërbimi Spitalor, Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim mjekësor nga COVID-19, janë 591 pacientë. Prej tyre, 458 me oksigjeno-terapi dhe 49 në gjendje të rënduar shëndetësore në...

LAJM I MADH PIKËLLIMI/Ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari nga Tetova (FOTO+VIDEO)

Lajm i hidhur nga Tetova. Ka pushuar së rrahuri zemra e këngëtarit Alush Hamiti. Lajmi ka marrë dhenë në rrjetet sociale. Alush Hamiti është këngëtar i njohur. Alushi rrjedh nga një familje muzikantësh. Hapat e para të karrierës i filloi...

Filipçe: Sipas të gjitha gjasave doza e tretë e vaksinës do jetë e nevojshme për të gjithë qytetarët (VIDEO)

Filipçe potencoi se gjendja është shumë serioze dhe se nuk ka rrugë tjetër për të dalë nga kriza përve­ç vaksinimit. “Para se të marrim çfarëdo vendimi, jemi duke pritur studimet klinike të cilat i është duke i kryer kompania “Pfizer”,...

Breshër shkatërrimtar në bregdetin e Malit të Zi (VIDEO+FOTO)

Një mot me shi kaploi dje shume rajone të Ballkanit, kurse në bregdetin e Malit të Zi, në Tivat,Kotor dhe rrethina ra një breshër që nuk mbahet mend. Breshri ishte shumë kokërrmadh dhe ka shkaktuar shumë dëme. Videot dhe...

Rekord i zi: 41 viktima dhe 539 raste të reja/ Bilanci i Covid-it gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë informon, sipas të dhënave nga Instituti i Shëndetit Publik, se në 24 orët e fundit janë kryer 5589 teste dhe janë regjistruar 539 raste të reja me Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut. Në Shkup - 274, Kumanovë...

Mblidhen barinjtë në Asamblenë vjetore “Bariu Modern” (FOTO)

Asambleja vjetore e Lidhjes së mbarështuesve të deleve "Bariu Modern" u mbajt sot për herë të tretë, në prani të anëtarëve të Lidhjes dhe përfaqësuesve të MBPEU-së, AUV dhe AMFBZHR, shkruan ministri Arjanit Hoxha në faqen e tij zyrtare...

29 viktima dhe 561 raste të reja/Bilanci i Covid-it gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 4,384 teste dhe janë regjistruar 561 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut njofton Ministria e Shëndetësisë, transmeton Tetova News.Rastet e reja janë konstatuar në këto qytete: • Shkup - 249 •...

Tragjedia në Tetovë, sot zhvillohet protestë në shesh, para komunës dhe selisë së Bashkimit Demokratik për Integrim (FOTO)

Në qytetin e Tetovës sot është paralajmëruar protestë në sheshin “Iliria” për të kërkuar drejtësi në lidhje me rastin tragjik të 8 shtatorit, ku si pasojë e djegies së Spitalit Modular për Kovid në Tetovë humbën jetën 14 persona....

Austria, Zvicra dhe Belgjika me rregulla të reja për udhëtarët nga Maqedonia e Veriut

MPJ informon se Zvicra, Belgjika dhe Austria kanë vendosur rregulla të reja për udhëtarët që hyjnë në vendet e tyre. Qytetarët tanë mund të udhëtojnë lirshëm për në Zvicër, por vetëm me konfirmimin e dy dozave të vaksinës dhe një...

Shkup – Në Spitalin e Fëmijëve Kozle, pesë fëmijë të prekur nga Covid-19 janë të intubuar (VIDEO)

Gjithnjë e më shumë fëmijë të infektuar me Covid-19 janë shtruar në spitalin e fëmijëve në Kozle, ndërsa 5 prej tyre janë në mbështetje të oksigjenit, njofton “Sitel”. Fëmijët kanë frymëmarrje të ulët dhe një pamje klinike serioze, por gjendja...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Kosova në situatë të vështirë Covid, rreth 600 pacientë gjenden të shtruar në spital

Shërbimi Spitalor, Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme,...
- Advertisement -spot_img