Lajme

Nesër mbahet Samiti i liderëve të Ballkanit në Tiranë, Rama konferencë me Varhelyi, ja axhenda e plotë

Ditën e nesërme, në Tiranë do të mbahet Samiti i Liderve të Ballkanit Perëndimor. Samiti do të ketë për qëllim të diskutojë mbi vijimin e integrimit të rajonit, duke u bërë një analizë për infrastrukturën ndërlidhëse në Ballkanin Perëndimor, për...

Asnjë humbje jete në 24-orët e fundit në Shqipëri, rritet lehtë kurba e infektimeve

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2,821 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 18 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 6 raste në Tiranë, 4 raste në Shkodër,...

Një qytetar me flamur kombëtar tenton të V E T Ë V R I T E T në Shkup (VIDEO)

Me sukses ka përfunduar aksioni i shpëtimit të një qytetari, i cili për disa orë rresht ishte  k ë r c ë n u a r  se do të hidhej nga një ndërtesë banimi afër Q.T “Mavrovasja” në Shkup. Më...

Policia Financiare ka hyrë në dy ndërmarrje publike të Komunës së Tetovës

Policia Financiare po kryen hetim në dy ndërmarrje publike të themeluara nga Komuna e Tetovës, këtë e konfirmoi për Portalb drejtori i Policisë Financiare të RMV-së, Arafat Muharemi. Aktualisht për keqpërdorime të mundshme hetohet Ndërmarrja Publike Komunale “Tetova” (NPK)...

A rrezikohet Shqipëria nga gripi i shpendëve? Ministria e Bujqësisë jep informacion

Ministria e Bujqësisë ka dhënë informacion në lidhje me gripin e shpendëve duke theksuar se aktualisht Shqipëria është e pastër nga kjo sëmundje. Ministria shprehet në një deklaratë për mediat se është rritur monitorimi i situatës epizootike në popullatën...

Manastirliu: Do përdoret testimi i shpejtë për të gjithë turistët, protokollet të detyrueshme

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, duke ndjekur nga afër trajnimin e stafeve mjekësore që do të punojnë në qendrën shëndetësore verore në Shëngjin, ka bërë me dije se 29 qendrat do të jenë gati për të...

“Kosova është zemra e Serbisë”, kështu provokuan të rinjtë serbë mbi Urën e Ibrit (VIDEO)

Dje gjatë ditës ka ndodhur një  i n c i d e n t  tek Ura e Ibrit në Mitrovicë. Dhjetëra persona e kanë  s u l m u a r  Policinë e Kosovës me fishekzja*rrë. Më vonë u kuptua...

Ndahet nga jeta gazetari dhe publicisti i njohur shqiptar (FOTO+VIDEO)

Është ndarë nga jeta gazetari dhe publicist i njohur Ymer Minxhozi. Ymer Mixhozi ka ndërruar jetë ditën e sotme në banesën e tij në moshën 91-vjeçare. Ai ishte autor i më shumë se 20 librave. Studimet ai i ka mbaruar...

Thesaret marramendëse që zotëron familja mbretërore britanike! (VIDEO)

Nga gurët e çmuar të kurorës, tek pikturat e mjeshtërve të mëdhenj, vezët Faberge e madje edhe pulla të rralla, familja mbretërore britanike zotëron disa thesare vërtet të mëdha. Duke nisur nga skeptri me kryq, padyshim një prej objekteve më...

Hoxhë Drilon Gashi në 8a8 me Adelina Ismailin (VIDEO)

Hoxha, Drilon Gashi i ftuar në 8a8 me Adelina Ismailin ka thënë se burrat dhe gratë bëjnë tavaf rreth Qabes bashkë. Ai ka thënë se nuk është e obliguar që burrat dhe gratë të ndahen, si dhe mund të falen...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

100 $ një pako kafe, çfarë po ndodh në Korenë e Veriut?

Nga Joshua Berlinger & ;Paula Hancocks “CNN” Kim Jong Un tani ka probleme më të mëdha se sa Shtetet e Bashkuara....
- Advertisement -spot_img