Lajme

Demokratët votojnë sot kreun e ri të partisë

Demokratët në të gjithë vendin u janë drejtuar sot qendrave të votimit për të zgjedhur kreun e ri të partisë. Qendrat janë hapur në orën 08.00 dhe procesi i votimit do të përfundojë në orën 19.00. Në këto zgjedhje brenda...

Azem Sadiki zyrtarizon garën për Studeniçanin (VIDEO)

Sonte, më 12 qershor, u mbajt Kuvendi i Degës Studeniçan ku u zgjodh kryetari i degës dhe anëtarësia e kryesisë së degës. Për kryetar të degës së Karshiakës u zgjodh z. Nimetulla Demiri. Ndërsa, poashtu, në këtë kuvend komisioni kandidues...

Hoxha takon bujqit e Haraçinës, premton mbështetje institucionale

Ministri i MBPEU-së, Arjanit Hoxha ka vazhduar agjendën e tij të takimeve me bujq në fshatin Haraçinë të Shkupit ku ka takuar disa drejtues të kombinateve të ndryshme bujqësore. Hoxha nga Haraçina premtoi se do të vazhdojë të dëgjoj zërin...

Bileta drejt Stambollit 12€, Rama: Çfarë bëj e them, e çfarë them e bëj. Bujrum në Kukës!

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale i është përgjigjur kundërshtarëve të cilët e kanë akuzuar se përdori aeroportin e Kukësit vetëm për fushatë. Kreu i qeverisë ripërsërit shprehjen e zakonshme të tij që ‘çfarë bëj e...

Seanca për dialogun, momentet më interesante: “Mos më rrëzoni edhe njëherë, se mandej…”, “Nuk është tu t’rrëzu askush, mos bëj dramë”! (VIDEO)

“Të nderuar kabinet qeveritar, që pritet të vini në Kuvend në çdo moment”, kështu e nisi seancën e sotme plenare të Kuvendit të Kosovës, drejtuesi i këtij institucioni, Glauk Konjufca, i cili pothuajse në të gjitha seancat i ka...

Zyra e BE jep detaje: Kurti dhe Vuçiç, 3 orë përballë njëri – tjetrit

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka bërë të ditur detaje për takimin mes Kosovës e Serbisë, i cili pritet të mbahet të martën më 15 qershor në Bruksel. Në këtë takim për herë të parë për çështjen e dialogut...

Zaevi pas takimit me Makronin: Qershori është mundësia e vërtetë – dialogu sjellë zgjidhje (VIDEO)

Kryeministri Zoran Zaev ka mbajtur paraqitje për media bashkë me presidentin francez, Emanul Makron pasi sot po qëndron për vizitë në Paris. Para mediave, Zaevi ka falënderuar Francën për raportet e mira diplomatike dhe ka shtuar, se muaji qershor është...

Në Gjermani po pakësohen rezervat ujore

Me një projekt një miliardë euro Ministria gjermane e Mjedisit synon të sigurojë rezervat ujore të vendit. Nuk duhet të bëhet luftë për të pasur ujë, thotë Svenja Schulze. Gjermania është në përgjithësi vend i pasur me ujëra, por në...

SHBA sinjalizon vëmendje më të madhe në Ballkan

Urdhri ekzekutiv i presidentit amerikan, Joe Biden, është një sinjal për prani më të madhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Ballkanin Perëndimor, thotë ish-ambasadori i Kosovës në SHBA dhe Turqi, Avni Spahiu. Përmes këtij urdhri, parashihet që t’iu...

Ndërroi jetë gazetari i njohur nga Shkupi, Reshat Kamberi

Në moshën 59 vjeçare sot ka ndërruar jetë gazetari i njohur nga Shkupi, Reshat Kamberi. Ai u nda nga kjo jetë pas një sëmundjeje. Reshat Kamberi ishte gazetar i njohur i Radiotelevizionit të Maqedonisë dhe autor i njohur i shumë...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

100 $ një pako kafe, çfarë po ndodh në Korenë e Veriut?

Nga Joshua Berlinger & ;Paula Hancocks “CNN” Kim Jong Un tani ka probleme më të mëdha se sa Shtetet e Bashkuara....
- Advertisement -spot_img