E martë, 3 Gusht, 2021

Showbiz

Dua Lipa nuk ‘ndahet’ nga Shqipëria, publikon momentet të tjera nga pushimet verore (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa ka qenë në qendër të vëmendjes për vizitën e saj në vendin tonë. Pas takimeve me politikanët në Tiranë dhe vizitës në muzeun e Krujës, ajo vendosi që së bashku me familjen të pushojë në jug. Së...

Teuta Selimi lë Zvicrën dhe kthehet në Kosovë për të jetuar

Këngëtarja e njohur shqiptare, Teuta Selimi, me vite të tëra e ka ndarë jetën e saj mes Zvicrës dhe Kosovës. Ndonëse në vendlindje ka qenë më shumë prezente në sezonet e dasmave dhe ahengjeve, Teuta me kohë të plotë ka...

Elvana Gjata publikon duetin me artistët ndërkombëtarë

Ashtu siç kishin paralajmëruar, Elvana Gjata, Inna dhe Sickotoy kanë sjellë bashkëpunimin e tyre. Kënga me titull “Papa” sapo është publikuar në Youtube. Plot ngjyra dhe shumë ritmike, kënga do të na shoqërojë gjatë kësaj vere nëpër clube. Teksti është...

Ilva Tare largohet nga ekrani pas 25 vitesh karrierë, nis një jetë të re me familjen në SHBA (VIDEO)

Gazetarja e njohur Ilva Tare ka vendosur të shkëputet nga ekrani i televizioneve shqiptare. Mbrëmjen e sotme, Tare i ka dhënë lamtumirën emisionit të saj ‘Ilva Now”, teksa nga studioja e Euronews Albania ka njoftuar largimin nga ekrani. Vetë gazetarja...

Pas Eurovisionit, Anxhela Peristeri surprizon me projektin e radhës (VIDEO)

Pas pjesëmarrjes së Eurovision, Anxhela Peristeri ka surprizuar fansat e saj me projektin e ri. Këngëtarja publikoi pak orë më parë këngën e parë pas kompeticionit evropian, e cila mban titullin “Nuk më doje”. Teksti është shkruar nga Fifi...

“Çdo gjë është politike”, Anxhela Peristeri flet pas përfundimit të “Eurovision” dhe ka dy fjalë për rezultatin

Anxhela Peristeri përfaqësoi denjësisht vendin tonë në “Eurovision” me këngën “Karma”. Ajo u vlerësua nga të gjithë për talentin e saj, zërin e fuqishëm dhe që e zotëroi skenën e madhe në formën më të mirë të mundshme. Në finalen...

Leonora Jakupi zbulon çfarë nuk do të bënte asnjëherë: Ma ndalon feja

Leonora Jakupi është një nga këngëtaret më të bukura të skenës shqipatre. Ndonëse vitet shkojnë, duket se ajo mbetet po aq e re sa në daljen e parë televizive. Shpesh herë Leonora ka zgjedhur të eksperimentojë me look-un e saj...

MC Kresha largohet nga muzika për shkak të fesë? Si qëndron e vërteta

Pak ditë më parë, qarkulloi në media lajmi se MC Kresha po heq dorë nga muzika për t’ju përkushtuar fesë. Shkak për këtë thashethem u bë një fotografi e reperit me hoxhën Fatmir Latifaj pas faljes së namazit të...

Kjo ngjarje në jetë e shtyu Shkëndijen t’i përkushtohet fesë (Video)

Këngëtarja e dikurshme Shkëndije Mujaj ishte mbrëmë protagoniste e një interviste në Prive. Nga Zvicra, ajo foli për transformimin që i bëri jetës së saj duke vendosur t’i përkushtohet fesë. Por, përse u mbulua Shkëndija? Ajo rrëfeu për Prive se ishte një...

Luks i shfrenuar, Bebe Rexha hap dyert e vilës 2 milionë dollarëshe (FOTO)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha ka hapur dyert e shtëpisë së saj në Hollywood Hills, California. Rexha tregon se e bleu vilën luksozë në vitin 2018, për më shumë se 2 milionë dollarë. Nga salloni gjigant e deri te...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Momentet pas V R A S J E S së shqiptares në Florida, detaje të reja nga skena e K R I M I...

Banorë të zonës, kanë publikuar video pak pas  v r a s j e s  së 27-vjeçares shqiptare në...
- Advertisement -spot_img