E martë, 19 Tetor, 2021

Teknologji

A e dini sa “Story” mund të postoni çdo ditë në Instagram?

Kush nuk dëshiron të ngarkojë një Story të mirë në Instagram? Siç mund ta dini në vend që të postoni vetëm një foto, ju mund të postoni fjalë për fjalë tërë ditën tuaj në histori të njëpasnjëshme. Përveç kësaj, ju mund...

Aplikacioni që ju njofton për çmimin e naftës në Maqedoni

Maqedonia është një vend ku çmimi i karburanteve ende vendoset nga rregulatorët e shtetit, që njihet si Komisioni Rregullator Për Energjetikë, e jo nga tregu i lirë. KRE çdo javë ndryshon çmimin e naftës dhe benzinës me pakicë, ndërsa ju...

Samsung do t’i kthejë telefonat në një “çelës” makine

Samsung njoftoi se përdoruesit e pajisjes Galaxy do të jenë në gjendje të përdorin smartfonët e tyre si çelësa dixhitalë të makinave për herë të parë për modelin e ri hibrid Genesis GV60. Me çelësin dixhital Samsung, të mbështetur...

Microsoft do të rrisë çmimet deri në 20% për disa produkte kryesore

Microsoft Corp të enjten tha se do të rrisë çmimet deri në 20% për një paketë softuerësh të quajtur Microsoft 365, që përfshin aplikacione të njohura si Teams dhe Outlook. “Rritjet do të hyjnë në fuqi brenda gjashtë muajve”, tha...

Baidu zbulon makinën e tij robotike futuriste: me dy ulëse, pa timon dhe pedale (FOTO)

Kompanisë iu deshën tetë vjet për të zhvilluar automjetin e ri, me një derë që tërhiqet, e cila ka një ekran të madh të zgjuar dhe një panel kontrolli në vend të instrumenteve klasike të drejtimit. Motori kryesor kinez i...

Programi më i fuqishëm i përgjimit: Si funksionon Pegasus dhe pse njerëzit janë të shqetësuar

Çfarë ka ndodhur? Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, u raportua së fundmi, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e privatësisë dhe abuzimin me të drejtat e njeriut. Përdorimi i softuerit, Pegasus, i zhvilluar nga...

Çfarë do të ndodhë me “story-t”? Instagram teston ndryshimin më të ri

Rrjeti i njohur social, Instagram, pritet të ndryshojë shumë shpejt veçorinë e shpërndarjes së lidhjeve nëpër storie. Deri tani të drejtën për shpërndarje të “linkeve” në storie e kanë pasur vetëm llogaritë e verifikuara apo ato me mbi 10...

Shpikja inovative e Koresë së Jugut, krijon “syrin e tretë” (VIDEO)

Një shpikje e zgjuar nga Koreja e Jugut iu vjen në ndihmë fanatikëve të celularëve që ecin në rrugë duke parë ekranin. Një dizajner industrial nga Koreja e Jugut ka krijuar një zgjidhje për të shpëtuar jetën për ata...

Sony prezantoi dronin profesional që kushton 9000 dollarë

Sony ka zbuluar dronin profesional Airpeak S1. Prezantimi zyrtar solli më shumë detaje rreth dronit, si dhe çmimin e tij, i cili është 9,000 dollarë. Airpeak S1 është krijuar për të përdorur kamerat Sony A7S Mark III, FX3 dhe Alpha...

Vështirësitë e rifillimit të jetës sociale pas Covid-19

Nga Jean-Michel de Alberti Më në fund, mund të trokasim sërish gotat me njëri-tjetrin! Më 23 prill, Andrew Pero që punon në një call-center në Angli, u takua me kolegët e tij në një pub në lagjen ‘Mayfair’ të Londrës....
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët...
- Advertisement -spot_img