E hënë, 20 Shtator, 2021

TetovaNews

Kosova në situatë të vështirë Covid, rreth 600 pacientë gjenden të shtruar në spital

Shërbimi Spitalor, Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim mjekësor nga COVID-19, janë 591 pacientë. Prej tyre, 458 me oksigjeno-terapi dhe 49 në gjendje të rënduar shëndetësore në...

Linda e pikëlluar për ndarjen nga jeta të këngëtarit tetovar: Nuk dua ta besoj se s`do të këndojmë më bashkë!

Lajm i hidhur nga Tetova. Ka pushuar së rrahuri zemra e këngëtarit Alush Hamiti. Këngëtarja Linda Beciri ka reaguar me pikëllim të thellë: Me keqardhje kolegu, vellai Alush Hamiti u nda nga ne. Shumë jam e merzitur sa akoma nuk...

LAJM I MADH PIKËLLIMI/Ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari nga Tetova (FOTO+VIDEO)

Lajm i hidhur nga Tetova. Ka pushuar së rrahuri zemra e këngëtarit Alush Hamiti. Lajmi ka marrë dhenë në rrjetet sociale. Alush Hamiti është këngëtar i njohur. Alushi rrjedh nga një familje muzikantësh. Hapat e para të karrierës i filloi...

Ka ndërruar jetë babai i dëshmorit Harun Aliu

Në disa faqe dhe profile të rrjetit social Facebook është publikuar lajmi se sot, në moshën 81-vjeçare, ka ndërruar jetë Ali Alija, babai i dëshmorit Harun Aliu, i njohur si Komandant Kushtrimi. Përcjellja për në banesën e fundit do...

Ndahet nga jeta në moshën 52-vjeçare biznesmeni shqiptar (FOTO)

Ka ndërruar jetë në moshën 52 vjeçe, afaristi nga Klina, Sheremet Itaj. Njoftimin për ndarjen e tij nga jeta e kanë kumtuar familjarët e tij përmes rrjetit social Facebook. I ndjeri është përcjellë sot për në banesën e fundit në...

Filipçe: Sipas të gjitha gjasave doza e tretë e vaksinës do jetë e nevojshme për të gjithë qytetarët (VIDEO)

Filipçe potencoi se gjendja është shumë serioze dhe se nuk ka rrugë tjetër për të dalë nga kriza përve­ç vaksinimit. “Para se të marrim çfarëdo vendimi, jemi duke pritur studimet klinike të cilat i është duke i kryer kompania “Pfizer”,...

Breshër shkatërrimtar në bregdetin e Malit të Zi (VIDEO+FOTO)

Një mot me shi kaploi dje shume rajone të Ballkanit, kurse në bregdetin e Malit të Zi, në Tivat,Kotor dhe rrethina ra një breshër që nuk mbahet mend. Breshri ishte shumë kokërrmadh dhe ka shkaktuar shumë dëme. Videot dhe...

Borë në Zvicër dhe Itali /Dimri erdhi në shtator (VIDEO)

Një stuhi dëbore ka kapluar Alpet e Zvicrës. Pamjet janë të sotme dhe vijnë nga Val de Bagnes, kantoni Valis, kurse nga Italia pamjet janë regjistruar në Cervinia (2000 m), një resort dimëror që ndodhet në Valle d’Aosta, veriperëndim...

Silueta e fytyrës njerëzore e formuar nga retë në Stamboll ka trembur dhe befasuar ata që e kanë parë/ Të gjithë flasin për këtë...

Silueta e parë në qiellin e Stambollit befasoi të gjithë Drejtoria e Përgjithshme e Meteorologjisë së Turqisë lëshoi një paralajmërim me kod të verdhë për Kırklareli, Tekirdağ, Edirne dhe Stamboll. Stuhitë afatshkurtra mjedisore në Stamboll dhe reshjet e shiut filluan...

Vietnami miraton vaksinën Abdala ndërsa presidenti viziton Kubën

Abdala bëhet vaksina e tetë Covid-19 e miratuar për përdorim në Vietnam, i cii ka një nga nivelet më të ulëta të vaksinimit në rajon. Kuba deklaroi më parë se vaksina e saj Abdala kundër koronavirusit ishte provuar dhe është...

About Me

19446 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Latest News

Kosova në situatë të vështirë Covid, rreth 600 pacientë gjenden të shtruar në spital

Shërbimi Spitalor, Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme,...
- Advertisement -spot_img