E martë, 3 Gusht, 2021

TetovaNews

Boris Johnson do të bëhet sërish baba

Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe partnerja e tij, Carrie Symonds janë në pritje të fëmijës së tyre të dytë. Lajmin e bëri me dije vetë Carrie përmes një postimi në rrjete sociale, i cili vjen vetëm dy muaj pasi...

Teuta Selimi lë Zvicrën dhe kthehet në Kosovë për të jetuar

Këngëtarja e njohur shqiptare, Teuta Selimi, me vite të tëra e ka ndarë jetën e saj mes Zvicrës dhe Kosovës. Ndonëse në vendlindje ka qenë më shumë prezente në sezonet e dasmave dhe ahengjeve, Teuta me kohë të plotë ka...

Shqiptari në Gjermani inskenon aksidentin për ta mashtruar siguracionin

Policia e kantonit të Cyrihut ka kapur në vepër, sipas saj, dy mashtrues të dyshuar të sigurimeve: Dy personat janë përfshirë në një përplasje të inskenuar makinash në Birmensdorf. Që në momentin kur policët kanë regjistruar rastin, të hënën, ata...

Shifrat në Kosovë, rreth 90% të rasteve të infektimit janë me variantin Delta

Zyrtarë të Institutit Kombëtar të Shëndetsisë Publike në Kosovë, kanë bërë të ditur se rreth 90 për qind të rasteve të infektimit me koronavirus në Kosovë, janë të lidhura me variantin Delta të këtij virusi. Sipas tyre, ky variant, sikur...

Zjarr masiv në Turqi me viktima, të evakuuar dhe dëme të mëdha (VIDEO+FOTO)

Tre persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë bllokuar për shkak të një zjarri masiv i cili po shkrumbon pyjet në jug të Turqisë. Më shumë se 100 persona janë evakuuar. Si pasojë e dëmeve të shkaktuara...

Manifestim për mërgimtarët në Veshallë të Tetovës (VIDEO+FOTO)

Fshati Veshallë i Malësisë së Tetovës ka organizuar një manifestim për t`u dëshiruar mirëseardhje mërgimtarëve që kanë ardhur në vendlindje për të shuar mallin me familjet dhe të afërmit e tyre. Gjatë këtij manifestimi ka pasur një program të ngjeshur...

Asnjë viktimë, 54 raste të reja me Covid në Maqedoni

Gjatë orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar të infektuar me Covid 54 raste të reja nga 3 764 testime. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se betejën me Covid e kanë fituar 12 pacientë ndërkohë që nuk...

Pija shumë e thjeshtë për të eliminuar dhjamin e tepërt

Ushtrimet duhet të kombinohem me një dietë të duhur për të djegur dhjamin. Ka dhe ushtrime dhe pije që ndihmojnë ndjeshëm në djegien e yndyrës dhe disa prej tyre mund t’i bëni shumë lehtë në shtëpi. Mund të bëni një...

Tërmeti i shkatërroi banesën, 76-vjeçarja kalon verën e dytë në kasollen e gomarit (VIDEO)

Nga Ahmet Zani Kjo e moshuar nga fshati Mazhe e vogël e Krujës po kalon verën e dytë në kasollen e gomarit. Fatushe Masha ende s’ka informacion nëse do të ndërtohet apo jo një banesë për të pas dëmeve që...

Delta rikthen maskat në SHBA

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në Shtetet e Bashkuara rekomanduan që amerikanët e vaksinuar plotësisht t’i kthehen vendosjes së maskës në ambiente të mbyllura në disa vende publike, për shkak të shqetësimeve që paraqet varianti më ngjitës...

About Me

18838 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Latest News

Momentet pas V R A S J E S së shqiptares në Florida, detaje të reja nga skena e K R I M I...

Banorë të zonës, kanë publikuar video pak pas  v r a s j e s  së 27-vjeçares shqiptare në...
- Advertisement -spot_img