E martë, 3 Gusht, 2021

TetovaNews

“Çfarë bëjnë shqiptarët kur shohin targat tona”/ Turistja serbe shkoi me pushime në Shqipëri dhe ato që pa në makinën e saj, i ndau...

Përveç Greqisë dhe Malit të Zi, në vitet e fundit, një nga destinacionet tërheqëse të verës për turistët nga Serbia, sigurisht është bërë Shqipëria. Sidoqoftë, kërkimet në internet, përshtypjet e atyre që kanë qenë tashmë atje, ose mesazhet nga...

Sidnei zgjat kufizimet anti-Covid për një muaj

Sidnei ka zgjatur kufizimet anti-Covid për një muaj, sipas autoriteteve lokale si pasojë e rritjeve të rasteve dhe normës së ulët të vaksinimit. Qyteti më i madh i Australisë pritej t’i jepte fund karantinës pesë-javore të premten, por masat...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ndihen në disa qytete, ja ku ishte epiqendra (VIDEO)

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në një pjesë të vendit. Raportohet se lëkundjet janë ndjerë në disa qytete, teksa epiqendra dyshohet se është në Adriatik, pranë Lezhës. Sipas të dhënave paraprake nga IGJEUM, tërmeti ka qenë me magnitudë...

LIVE/Arrijnë në Kosovë të mbijetuarit nga tragjedia në Kroaci (VIDEO)

Të mbijetuarit e aksidentit në Kroaci, kanë mbërritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, raporton Ekonomia Online. Përveç familjarëve të shumtë, edhe kryekuvendari Glauk Konjufca, presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, kanë pritur të lënduarit. Në aksidentin...

Kasami takohet me kreun e organizatës më të madhe botërore të pushtetit lokal

Kreu i Lëvizjes BESA njiherit kandidat për kryetar të Komunës së Tetovës Bilall Kasami ka takuar Bashkëkryetarin e organizatës më të madhe botërore të pushteteve lokale dhe rajonale, “Qyteteve të Bashkuara dhe Pushteteve Lokale – UCLA, njëherit edhe kryetar...

Avokati i shoferit thotë se klienti i tij asnjëherë nuk ka deklaruar se e kishte zënë gjumi gjatë vozitjes (VIDEO)

Avokati i shoferit tha se klienti i tij asnjëherë nuk deklaroi se e kishte zënë gjumi gjatë vozitjes. Me pranga në duar u soll në Gjykatën e Qarkut në Slavonski Brod. Këta vendosen që të caktojnë masën e paraburgimit për një...

VIDEO/Njëri nga të mbijetuarit nga aksidenti në Kroaci flet para nisjes në Kosovë, gazetarja kroate e pyet a është i frikësuar

Mërgimtari kosovar, Drilon Muji, i cili i mbijetoi aksidentit tragjik në Kroaci para mediave kroate ka falënderuar Qeverinë e Kroacisë për ndihmën dhe mbështetjen e ofruar për të gjithë të prekurit nga kjo tragjedi. Muji pak para nisjes për në...

Çka dëshmuan në gjykatën e Kroacisë pasagjerët e autobusit që u aksidentua

Pesë pasagjerë të autobusit që u aksidentua të shtunën në Kroaci, e ku humbën jetën 10 udhëtarë, sot pasdite janë dërguar në ambientet e Gjykatës së Qarkut në Sllavonski Brod për t’u marrë në pyetje si dëshmitarë Portali lokal kroat...

“Mbyllni dyert dhe dritaret”, SH P Ë R TH I M i fuqishëm në Gjermani, tymi i zi pushton Leverkusenin (PAMJE)

Një shpër*thim i fuqishëm është ndjerë gjatë mëngjesit të së martës në Leverkusen të Gjermanisë. “Bild” publikoi disa foto dhe video ku duket një re e madhe e zezë. Sipas raportimeve paraprake, bëhet fjalë për një inci*dent në një incenerator...

Merret vendimi për shoferin e autobusit që u aksidentua në Kroaci

Merret vendimi për shoferin e autobusit që u aksidentua në Kroaci Gjykata e Qarkut në Slavonski Brod të Kroacisë ia ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji shoferit të autobusit me targa nga Kosova që u aksidentua të dielën...

About Me

18838 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Latest News

Momentet pas V R A S J E S së shqiptares në Florida, detaje të reja nga skena e K R I M I...

Banorë të zonës, kanë publikuar video pak pas  v r a s j e s  së 27-vjeçares shqiptare në...
- Advertisement -spot_img