E martë, 19 Tetor, 2021

Aktualitet

Debati për Tetovën me Jeta Xharrën (VIDEO)

Të ftuar në #DebatPernime janë kandidatët për kryetar të Tetovës: Bilall Kasami nga Lëvizja BESA; Sadi Bexheti nga PDSh dhe Vullnet Murseli nga koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa. Përballë kandidatëve për kryetar të Tetovës janë edhe kandidatet për asambliste...

Ndahet nga jeta biznesmeni i njohur (FOTO)

Ka ndërruar jetë afaristi i njohur dhe njëri nga themeluesit e ndërmarrjes së njohur nga Vushtrria “Emona Center”, Agron Mikollovci. Ai ishte njëri nga themeluesit e brendit të njohur të marketeve “Emona”, i njohur dhe afirmuar si në qytetin e...

Kasami në Çarshinë e Epërme: “Për çdo ditë qytetarët shumë e më shumë përqafojnë idenë për ndryshimin në Tetovë” (VIDEO+FOTO)

Kryetari i Lëvizjes BESA dhe kandidati për kryetar të Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka vazhduar fushatën intensive pë Zgjedhjet Lokale të 17 tetorit. Ai sot është takuar edhe me shumë banorë të Çarshisë së Epërme.Ja çka shkruan ai...

Kasami: Për Tearcën kemi disa projekte konkrete/Qëndrojmë garancë se Dauti do t`i realizojë ato (VIDEO)

Lëvizja Besa sonte mbajti tubimin e saj qendror në fshatin Sllatinë të Komunës së Tearcës, ku ka prezantuar programën e saj për qeverisjen katërvjeçare në këtë komunë. Në këtë tubim të pranishëm ishin edhe kreu i Lëvizjes Besa, njëherit edhe...

Arben Taravari: Lajmet e rrejshme për mua kanë një adresë: zv/kryeministrin Artan Grubi (VIDEO)

Arben Taravari në TV SHENJA u pyet lidhur edhe me disa video që janë paraqitur në rrjete sociale e që kryesisht merren me atë. Ai tha se bëhet fjalë për lajme të rrejshme që janë të përgatitur nga zv/kryeministri...

Bilall Kasami organizon debat publik për arsim më cilësor (VIDEO+FOTO)

Kryetari i Lëvizjes BESA, njëherit kandidat për kryetar të Tetovës Bilall Kasami së bashku me këshilltarët dhe bashkëpunëtorët e tij organizuan debat publik me temë “Arsim cilësor, mundësi e barabartë për të gjithë”. Duke shpalosur ofertën zgjedhore, njëkohësisht debatuan me...

Mickoski i shkon Selës në Strugë, mbështetje për të gjithë kandidatët e ASH-AAA

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski gjatë ditës së sotme ka takuar kreun e Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në Strugë, përcjell in7 Mickoski ka dhënë mbështetje për të gjithë kandidatët e ASH-AAA ku garojnë për zgjedhjet e 17 tetorit. Në njoftimin...

Musa Xhaferi përcjell një porosi nga tubimi i Fatmir Limanit në Zajaz (VIDEO)

Ish-zëvendëskryeministri dhe zyrtari i lartë i B D I-së, Musa Xhaferi ka bërë të qartë se ai mbështet kandidatin e pavarur për Kërçovën, Fatmir Limanin. Ai këtë e ka bërë të ditur në një tubim të kandidatit Fatmir Limanit në...

Sela: Është koha të shkojnë në opozitë e të mbushen me mend

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela nga Zhelina, tha se në komunën e Zhelinës zhvilohet beteja në mes pushtetit nga njëra anë dhe opozitës shqiptare nga ana tjetër. “Unë vlerësojë se opozita shqiptare në komunën e Zhelinës është më...

Jeta Xharra ka një porosi për tetovarët (FOTO)

Jeta Xharra gazetarja e njohur e cila organizon debate për zgjedhjet, së fundmi pritet të ketë mysafir kandidatët nga komuna e Tetovës. Ajo nê profilin e saj ka paralajmêruar debatin duke ftuar tetovarët ta ndjekin. Ftohen qytetarët e Tetovës që...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët...
- Advertisement -spot_img