Ballina Kronika Video/ Këngëtarja e famshme ndërron jetë në skenë

Video/ Këngëtarja e famshme ndërron jetë në skenë

Faniya Khaliullova,, një këngëtare mjaft e njohur ruse ndërroi jetë pasi pësoi sulm në zemër teksa perfomonte në skenë. Në videot e postuara online duket se këngëtarja rrëzohet papritmas në skenë. Edhe pse 53-vjeçarja u nis me urgjencë drejt spitalit, nuk mundi të mbijetonte.

Sipas asaj që shkruan e përditshmja “Mirror”, mjekët thanë se zemra e saj pushoi ndërkohë që këndonte gjatë spektaklit që mbahej në Dimitrovgrad, qyteti i dytë më i madh në rajonin rus të Ulyamvsk.

“I gjithë qyteti është tronditur dhe i shokuar nga vdekja e Faniya. Ajo ishte një këngëtare dhe mësuese tepër e dedikuar“, tha kreu i Ministrisë së Kulturës, Yevgenia Ulyanova./E.M

Artikulli paraprakAvioni me futbollistin e zhdukur, policia dorëzohet në kërkimet e saj
Artikulli tjetër100 vjet nga vdekja e Ismail Qemalit, dalin dokumentet e rralla