Ballina Argëtim Aktorja e serialit “Ertugrul” pasi divorcohet, martohet për herë të dytë me...

Aktorja e serialit “Ertugrul” pasi divorcohet, martohet për herë të dytë me këngëtarin shqiptar

Aktorja e njohur e serialit “Ertugrul” që është transmetuar në Tv Klan, Burcu Kiratli është rimartuar sërish me këngëtarin me origjinë shqiptare Sinan Akçil, pas ndarjes së bujshme.

Çifti u martua në vitin 2018 me një dasmë mjaft të madhe por lumturia e tyre zgjati shumë pak muaj, pasi filluan problemet me njëri-tjetrin.

Në një deklaratë këngëtari me origjinë shqiptare Sinan Akçil, tregoi se marrëdhënia e tyre kishte pësuar krizë sepse nuk i kushtonin më rëndësi më njëri-tjetrit kështu i dhanë fund dhe martesës.

Jetonim në të njëjtën shtëpi dhe flisnim nga WhatsApp. E braktisa shtëpinë. Për 10 ditë nuk u pamë. Por ndjemë mall për njëri-tjetrin dhe u pajtuam”, katreguar këngëtari.

Ata janë rikthyer sërish në qendër të vëmendjes nga mediat turke. Mesa duket çifti nuk ka bërë dot pa njëri-tjetrin, e kanë kuptuar rëndësinë dhe dashurinë që kanë duke i dhënë fund beqarisë sërish me një martesë mjaft të thjeshtë, ku të ftuar ishin vetëm të afërmit e tyre.

Ata i kanë thënë po njëri-tjetrit dhe Sinan Akçil e ka bërë vetë të ditur këtë lajm me një postim në Instagram, ku shihet i veshur si dhëndër dhe Burcu me fustan nusërie.

“Z. dhe Znj. Akçıl”, ka shkruar Sinani në mbishkrimin e fotove./tvklan.al