Ballina Aktualitet Ndërron jetë në moshë të re mësuesja e Shkollës Fillore “LIRIA” ...

Ndërron jetë në moshë të re mësuesja e Shkollës Fillore “LIRIA” (FOTO+EMRI)

Ndërron jetë në moshë të re mësuesja e Shkollës fillore Liria, Anesa Sabedini. Këtë lajm e ka publikuar shkolla Liria në profilin zyrtar duke  shprehur ngushëllime familjes.

Në status thuhet:

Familje e nderuar Sabedini! Me pikëllim të thellë morëm lajmin për shkuarjen në amshim të koleges tonë Anesa Sabedini. Kjo dhimbje e jona lidhet me punën plot përkushtim dhe dashuri ndaj nxënësve. Të kujtojmë si një arsimtare punëtore dhe e kujdesshme me gjithë ne. Në emër të gjithë kolegëve dhe stafit të shkollës, pranoni ngushëllime të përzemërta. Pusho e qetë Anesa jonë!Qoftë i përjetshëm kujtimi për kolegen tonë!

Nuk dihen shkaqet e ndarjes nga jeta të mësueses Anesa Sabedini.

Njoftim m o r t o r,
Sot ndëroj jetë më e shtrenjta jonë Anesa Sabedini.
V a rr i m i  i te ndjeres do te behet tek  v a rr e z a t  e Butelit në kohë te Ikindies, dhe falja e namazit do të bëhet ne Xhamien e Jahja Pashes.
Neal Sabedin Hirmet Sabedini

Familje e nderuar Sabedini!
Me pikëllim të thellë morëm lajmin për shkuarjen në amshim të koleges tonë Anesa Sabedini. Kjo dhimbje e jona lidhet me punën plot përkushtim dhe dashuri ndaj nxënësve.

Të kujtojmë si një arsimtare punëtore dhe e kujdesshme me gjithë ne.
Në emër të gjithë kolegëve dhe stafit të shkollës, pranoni ngushëllime të përzemërta.
Pusho e qetë Anesa jonë!Qoftë i përjetshëm kujtimi për kolegen tonë!

Sot u zgjova ne mengjes me telefonate se paska nderruar jete Anesa 💔😓. Nje nder shoqet me te mira te studimeve. Ne diplomuam bashke javen e kaluar dhe teksa po bisedonim me tregoi qe ka lene punen si mesuese e vizatimit dhe deshironte te fokusohet ne karriere. Enderrat njeri tjetrit ja dinim pasiqe keshtu e ka shoqeria studentore. Anesa donte te hapte nje shtepi botuese me libra me ilustrime per femije. Mirepo ja qe Zoti deshi keshtu te ndodhte, Anesa do te jetoje permes vizatimeve dhe puneve qe i ka kryer gjate studimeve. Miq dhe dashamire qe e njihnit Anesen, varrimi do te behet pas Iqindise ne varrezat e Butelit. Zoti e shperblefte me Xhennet dhe familjes sabrin.

Artikulli paraprakArka e Komunës së Tetovës ka vepruar si arkë partiake
Artikulli tjetërI jepet lamtumira e fundit mësuesit Jetish Abduli (VIDEO+FOTO)