Ballina Aktualitet Lajme Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Sot në Maqedoni moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë, ndërsa do të fryejë edhe erë e lehtë lindore.

Temperaturat e mëngjesit do të arrijnë deri 16 gradë Celsius, ndërsa ditore do të arrijë deri 25 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperatura deri 24 gradë Celsius./shn/