Ballina Aktualitet Lajme PROTESTË PARA PENALES, KËRKOHET DREJTËSI PËR TË VRARËT NË LIQENIN E SMILLKOVËS

PROTESTË PARA PENALES, KËRKOHET DREJTËSI PËR TË VRARËT NË LIQENIN E SMILLKOVËS

Sot do të organizohet protestë qytetare në orën 13:00, para Gjykatës Penale në Shkup. Paralajmërimi për protestën në fjalë u publika në rrjetin social “facebook” nga “Drejtësi për viktimat e Liqenit të Smillkovës”.

Bonus video:

Motoja e protestës është “Protestë qytetare- Drejtësi për viktimat e Liqenit të Smillkovës. Të paharruar. Drejtësi për Filip Sllavkovskin, Aleksander Noqevskin, Cvetanço Ackovskin, Kire Triçkovskin dhe Borçe Stevskovskin”, thuhet në paralajmërimin e protestës”.

Bonus video: