Ballina Aktualitet Kosovë Vuçiq bisedon me udhëheqësit botëror rreth Kosovës

Vuçiq bisedon me udhëheqësit botëror rreth Kosovës

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq po bisedon me udhëheqësit nga e gjithë bota për zgjidhjen e çështjes së Kosovës këto ditë dhe ai përpiqet të shmangë që kjo pjesë e Ballkanit të jetë vendi i konflikteve.

Kështu ka thënë sekretari i i presidentit serb, Nikola Selakoviq.

“Në vitin 2008, lidershipi i paaftë dhe i keq serb ishte përdorur për të shpallur shkëputjen e Kosovës dhe për ta njohur atë një pjesë e mirë botës perëndimore. Sot Presidenti Vuçiq po lufton për të shpëtuar atë që mund të shpëtohet”, tha ai për Tv Prva, transmeton Klan Kosova