Ballina Aktualitet Lajme Kim Mehmeti del me një propozim për emrin e Maqedonisë, ја cili...

Kim Mehmeti del me një propozim për emrin e Maqedonisë, ја cili është! (Video)

Shkrimtari ynë Kim Mehemti ka qenë i ftuar në emisionin Wake Up në Top-Channel. Mes tjerash ai ka folur edhe për çështjen më aktuale në Maqedoni, atë të emrit. Mehmeti ka dalë me propozim se si do të duhej të quhet Maqedonia, propozim që mund ta përcillni në videon më poshtë:

Artikulli paraprakSela e “çmonton” sot “Ilinditasen”!
Artikulli tjetërBie “viktima” e parë e Fatime Fetait, Popovski dënohet me 9 vite burg dhe 560 mijë euro