Ballina Aktualitet Lajme ​ E vuri djalin në gjumë, ai nuk u zgjua më kurrë

​ E vuri djalin në gjumë, ai nuk u zgjua më kurrë

Një nënë ka thënë se jeta e saj kurrë më nuk do të jetë e njëjtë, pasi ajo kishte vënë në gjumë djalin e saj, dhe ai nuk u zgjua më.

Ngjarja kishte ndodhur vetëm pak ditë pas festës së ditëlindjes së tij. Grieving Sophie Jones tha se djali i saj Thomas kishte qenë absolutisht mirë një ditë para se të vdiste, duke luajtur me lodrat e tij. Por kur ajo dhe partneri i saj Adam Williams, nga qyteti Wrexham i Londrws, shkuan për të kontrolluar atë në mëngjes, fëmija nuk u përgjigj.

Përkundër përpjekjeve të furishme për ta ringjallur atë, ekipet e ambulancës ua dhanë lajmin tragjik që Thomas kishte vdekur në gjumë. Por, prindërit ende nuk e dinë se çfarë ndodhi me djalin e tyre.
“Jeta ime kurrë nuk do të jetë e njëjtë përsëri. Ai kishte qenë duke luajtur në patinat e tij gjatë gjithë ditës, një ditë më parë, ai ishte plotësisht mirë, dhe kjo e bën vdekjen e tij më të rëndë për mua. Nëse ai kishte qenë i sëmurë, ndoshta do të kisha përgatitur veten për këtë. Thomas nuk do të harrohet kurrë, do të flitet për të çdo ditë”, ka thënë Jones.

Jones dhe Williams, morën leje nga mjeku për të marrë djalin e tyre të vogël në dhomën e dëborës së “Hope House”, ajo është një dhomë gjumi e veçantë ku familja mund të qëndrojë afër fëmijës së tyre pasi ai ka vdekur, shkruan Metro.Uk, transmeton Gazeta Express.
“Unë nuk mendoj se ka një mënyrë për të përshkruar se si ndihem. Unë ende nuk jam pajtuar me të. “Ai ishte pak i lodhur kur ai po shkonte në shtrat, por për shkak të gjithë emocionet nga festa e tij disa ditë më parë, mendova se ishte normale. ‘Ndihem sikur po kërkoj dikë për ta fajësuar. Ndihem i zemëruar dhe i mërzitur. Unë vazhdoj të pyes veten, a do të kisha bërë më shumë si prind”, ka thënë Williams.
Tani, Jones dhe Williams po organizojnë një ditë zbavitëse për familjen në kujtesë të Thomas dhe për të mbledhur fonde për Shtëpinë “Hope” dhe kryqtarët e Kryqëzatave të Koresë së Veriut.

Artikulli paraprakFshati Shemshovë i Tetovës pa ujë të pijshëm (VIDEO)
Artikulli tjetërGazetarja i jep leksion tifozit që deshi ta puthte gjatë transmetimit live (Video)