Ballina Bota Qëllon 15 persona pastaj vritet nga policia, ja si ndodhi terrori në...

Qëllon 15 persona pastaj vritet nga policia, ja si ndodhi terrori në Kanada

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën mëngjesin e sotëm ku një grua e re mbeti e vdekur dhe 13 të tjerë u plagosën kur një burre hapi zjarr me armë drejt një turme.

Vajza e re ishte në gjendje të rëndë dhë nuk mundi ti shpëtoj plagëve te marra. Policia hapi zjarr ndaj burrit të armatosur duke e vrarë dhe atë.

Akoma nuk dihen shjkaqet e kësaj fatkeqësie-raporton një zyrtar i policisë.

“Tani po punojmë për zbardhjen e plotë të ngjarjes, jemi duke kërkuar për sa më shumë dëshmitarë”. Do shikojmë edhe kamerat e sigurisë të ndonjë biznesi më të afërt. Tani po merremi me të plagosurit ku disa po marrin ndihmën e parë këtu, ndërsa të tjerët që ishin në gjendje më të rëndë janë dërguar tek spitali më i afërt”- përfundon zyrtari i policisë për BBC, shkruan Syri.net.

Ngjarja ndodhi në qytetine Torontos.