Macja kërcen nga kati i 5-të i ndërtesës si pasojë e zjarrit dhe largohet pa asnjë dëmtim (Video e pabesueshme)

Must Read

Një mace në Çikago mund të ketë tetë jetë pasi u hodh nga dritarja e katit të pestë të enjten pasdite për t’i shpëtuar zjarrit në apartament.

Personeli i Departamentit të Zjarrit të Çikagos po filmonte me një video të jashtme të ndërtesës ndërsa zjarrfikësit po shuanin flakën kur një mace e zezë u shfaq përmes tymit në një dritare të thyer. Familja që ikën nga zjarri provoi për pak kohë anën e ndërtesës me putrat e saj të përparme dhe pastaj u hodh.

Vështruesit gulçuan ndërsa macja ra. Por, i mungoi një mur ndërsa dhëmbëzohej poshtë dhe në vend të kësaj u ul me të katër putrat në bar, ku ajo kërceu një herë dhe iku.

“Ajo u fut nën makinën time dhe u fsheh derisa ajo u ndje më mirë pas disa minutash dhe doli dhe u përpoq të shkallëzonte murin për t’u kthyer përsëri”, tha zëdhënësi i departamentit të zjarrfikësve Larry Langford.

Macja nuk u lëndua, tha Langford, duke shtuar se ai po përpiqej të gjente gjurmët e pronarit të saj.

Asnjë lëndim nuk u raportua pas zjarrit, i cili ishte i mbyllur në një apartament. Shkaku i zjarrit nuk është raportuar nga zyrtarët, as sa dëm ka rezultuar.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

100 $ një pako kafe, çfarë po ndodh në Korenë e Veriut?

Nga Joshua Berlinger & ;Paula Hancocks “CNN” Kim Jong Un tani ka probleme më të mëdha se sa Shtetet e Bashkuara....
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img