Ballina Sport Spanja “shkërmoq” Kosta Rikën, fiton 7 me 0 (VIDEO – Golat e...

Spanja “shkërmoq” Kosta Rikën, fiton 7 me 0 (VIDEO – Golat e ndeshjes)

Një Spanjë e frikshme. Iberikët kanë mposhtur 7-0 Kosta Rikën në ndeshjen e parë të Grupit E duke e kthyer ndeshjen në stërvtije.

Sa i përket ndeshjes pjesa e parë u m byll me sifrat 3-0 me golat Olmo21′, Asensio 21′, Torres 31′.

Edhe e dyta nisi njësoj si e para me një Spanjë që dominoi lojën.

Torres 54′, Gavi 74′ , Soler 90′, Morata 90+2 realizuan duke vulosur kështu sfidën dhe trembur Gjermaninë me të cilën do të përballet të dielën.

VIDEOT E GOLAVE