Ballina Teknologji Ja si duket vetura e re nga Mercedes

Ja si duket vetura e re nga Mercedes

Kjo limuzinë e blinduar përveç sigurisë ofron edhe një luks të jashtëzakonshëm të cilin nuk e gjeni në vetura tjera. Kjo limuzinë 6.5 metra e gjatë është inspiruar nga Vision Mercedes-Maybach Concept i cili është prezantuar në vitin 2016.

Sa i përket përformancës, kjo limuzinë ka motor 6.0-litër V12 nga Brabus me 626 kf dhe 1,000 Nm torkë. Falë kësaj përformance, përshpejtimin nga 0-100 km/h e arrin për 6.5 sekonda. Kjo nuk është ndonjë kohë e shpejtë, por duke pasur parasysh që është një limuzinë e madhe e blinduar e cila peshon shumë.

Këtë limuzinë mund ta keni tuajën për vetëm 500,000€./sovrani/