E hënë, 27 Shtator, 2021

Pamje të rralla: Prekazi, disa orë pas rënies së Jasharajve (Video)

Must Read

Forcat serbe me gjithë artilerinë që kishin për tri ditë me radhë kishin sulmuar familjen Jashari më 5,6 dhe 7 mars.

Pas tri ditë sulmeve në Prekaz, autoritetet serbe kishin lejuar që në vendin e ngjarjes të shkojë një autobus me gazetarë dhe aktivistë të drejtave të njeriut, transmeton Magazina.al

Nga ajo që shihet në pamjet e atëhershme, është shkatërrimi dhe barbaria serbe mbi popullatën shqiptare në Prekaz.

Në pamjet e xhiruara pas rënies së Jasharajve, shihet se Prekazi ka qenë i stërmbushur me paramilitarë serbë, të cilit e kishin shkatërruar fshatin.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Rama mbërrin në Kosovë, pritet me ceremoni shtetërore nga Kurti (VIDEO+FOTO)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka arritur në Prishtinë, ku është pritur me ceremoni shtetërore nga kryeministri Albin Kurti,...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img