Ballina Aktualitet Lajme Ministri i Punëve të Jashtme të Ukrainës Klimkin në Maqedoni

Ministri i Punëve të Jashtme të Ukrainës Klimkin në Maqedoni

Ministri i Jashtëm i Ukrainës Pavlo Klimkin po qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë, me ftesë të shefit të diplomacisë maqedonase Nikolla Dimitrov.

Në kuadër të vizitës zyrtare, Klimkin do të pritet edhe nga Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, Kryeministri Zoran Zaev dhe Zëvendëskryeministri Bujar Osmani./am/

Artikulli paraprakDalin pamjet e para/ Rrëzohet avioni pranë aeroportit, ka shumë viktima (VIDEO)
Artikulli tjetërPadi penale kundër ish drejtorit të Agjencisë për Punësim Vllatko Poposki