Ballina Aktualitet Lajme VIDEO: Protestuesit ia marrin valles së Kukësit para Drejtorisë së Policisë

VIDEO: Protestuesit ia marrin valles së Kukësit para Drejtorisë së Policisë

Protestuesit përpara Drejtorisë së Policisë në Tiranë, duket se për t’i dhënë kurajo të arrestuarve kanë zgjedhur të këndojnë dhe të kërcejnë.

Edhe pse në orët e para të mëgjesit gjendja ishte pak më e revoltuar, tashmë protestuesit i janë kthyer këngës dhe valles.

Prej dy ditësh ata kërkojnë lirimin e 23 personave që akuzohen për shkatërrimin e pikës së taksimit në Rrugën e Kombit.

Veç lirimit të tyre, protestuesit kanë kërkuar edhe largimin e kryeministrit Edi Rama. (TemA)