Ballina Bota Hotel luksoz kinez kthehet në rrënoja për 10 sekonda (Video)

Hotel luksoz kinez kthehet në rrënoja për 10 sekonda (Video)

Qeveria kineze kishte vendosur të prishë ndërtesën pasi zyrtarët e Yuyan nuk arritën ta mbanin biznesin dhe nuk mundën të gjejnë një blerës për hotelin, sipas raporteve.
Zhongshan Yuyan, një hotel 22-vjeçar me katër yje në Nantou, provincën Guangdong, Kina i mbylli dyert e saj dhe është shkatërruar në një shpërthim të kontrolluar. Video me procesin e shkatërrimit është postuar në portalin kinez Sohu, transmeton lajmi.net.

Gjatë muajve të fundit, tre katet e para të ndërtesës historike janë pastruar, policia ka informuar në mënyrë të përsëritur vendasit se do të mbyllë rrugët përreth për gjysmë ore.

Hoteli luksoz me 200 dhoma, dyqane dhe restorante thuhet se është menaxhuar dobët, gjë që çoi në vendimin e qeverisë për të pastruar vendin. /Lajmi.net/