Ballina Aktualitet Kosovë Vuçiq konfirmon: Dialogu vazhdon, të dielën takohem me Thaçin

Vuçiq konfirmon: Dialogu vazhdon, të dielën takohem me Thaçin

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka konfirmuar sot se ka marrë ftesë për të vazhduar dialogun me Prishtinën dhe se të dielën do të takohet me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçin.

“Kam pranuar një telefonatë zyrtare dhe delegacioni serb do të shkojë patjetër atje. Nga e premtja do të jemi prezent në Bruksel dhe të dielën do të takohem me Hashim Thaçin”, iu tha ai gazetarëve, transmeton Klan Kosova.