Ballina Aktualitet Lajme FILLOJNË PROTESTAT PARA PARLAMENTIT, KUNDËR MARRËVESHJES PËR ÇËSHTJEN E EMRIT

FILLOJNË PROTESTAT PARA PARLAMENTIT, KUNDËR MARRËVESHJES PËR ÇËSHTJEN E EMRIT

Sot para Parlamentit të Republikës së Maqedonisë kanë filluar protestat kundër marrëveshjes ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë për çështjen e emrit.

Ndryshe për sot në Parlamentin e Maqedonisë pritet që të ratifikohet marrëveshja në fjalë, për të cilën duhet më së paku 61 vota për tu ratifikuar.

Artikulli paraprakSHKUP, AKSIDENTOHET 15 VJEÇARJA
Artikulli tjetërVuçiq konfirmon: Dialogu vazhdon, të dielën takohem me Thaçin