Ballina Kronika Dy veta humbin jetën në Ferizaj

Dy veta humbin jetën në Ferizaj

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 04:10 minuta në rrugën ,,Rexhep Bislimi” në Ferizaj, ku si pasojë kanë humbur jetën dy persona.

Policia thotë se sipas raporteve të para, rasti ka ndodhur kur ngasësi i veturës Opel Tigra, 27 vjeçar me inicialet E.M, duke mos e përshtatur shpejtësinë e lëvizjes me kushtet e rrugës, ka humb kontrollin mbi automjetin dhe ka dalur nga rruga duke goditur një shtyllë, me ç’rast vozitësi dhe pasagjeri, sipas mjekëve, kishin pësuar lëndime të rënda trupore.
Një vet aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 04:10 minuta në rrugën ,,Rexhep Bislimi” në Ferizaj, ku si pasojë kanë humbur jetën dy persona. Policia thotë se sipas raporteve të para, rasti ka ndodhur kur ngasësi i veturës Opel Tigra, 27 vjeçar me inicialet E.M, duke mos e përshtatur shpejtësinë e lëvizjes me kushtet e rrugës, ka humb kontrollin mbi automjetin dhe ka dalur nga rruga duke goditur një shtyllë, me ç’rast vozitësi dhe pasagjeri, sipas mjekëve, kishin pësuar lëndime të rënda trupore.