Ballina Kronika Aksident në Bullgari, e pëson keq një shtetas nga Maqedonia e Veriut...

Aksident në Bullgari, e pëson keq një shtetas nga Maqedonia e Veriut (Video)

M.B (26 vjeç) nga Vallandova është lënduar në aksidentin që ndodhi sot në mesnatë rreth orës 01:30, në autostradën E79 në afërsi të qytetit bullgari Kresna, njofton BGNES. Në aksident është lënduar edhe një shtetas i Armenisë (46), përcjell Telegrafi.

Të dy personat janë lënduar pas goditjes së drejtpërdrejtë mes makinës “Audi” me targa të Armenisë dhe kamionit “Mercedes” me targa të Maqedonisë. Ata me makinën e ndihmës së shpejtë janë dërguar në spital në Sandanski.

Artikulli paraprakFjalitë që duhet t’i thoni vetes nëse vuani nga ankthi
Artikulli tjetërPër shkak të mjegullës ulet dukshmëria deri në 50 metra në rrugën Tetovë – Kodra e Diellit