Ballina Kronika Prangosen dy shqiptarë në pikën kufitare të Jazhincës

Prangosen dy shqiptarë në pikën kufitare të Jazhincës

Policia u ka vënë prangat dy shtetasve të Republikës së Shqipërisë.

Sipas informacioneve nga MPB, dje rreth orës 16 e 35 minuta, në stacionin policor të Tetovës janë ndaluar dy shtetasë të Shqipërisë, R.P. vjeç 34 dhe R.J, vjeç 42, të cilët më parë ishin prangosur në pikën kufitare të Jazhincëstransmeton Tetova News.

Shtetasit shqiptarë kishin qëndruar në mënyrë të paligjshme në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Ndaj tyre do të merren masat adekuate nga organet kompetente./TetovaNews

Artikulli paraprakPër shkak të mjegullës ulet dukshmëria deri në 50 metra në rrugën Tetovë – Kodra e Diellit
Artikulli tjetërRrjet për luftën kundër gjuhës së urrejtjes në media (VIDEO)