Ballina Kronika Aksident në rrugën e vjetër Tetovë-Shkup, makina përplas 11-vjeçarin nga Grupçini

Aksident në rrugën e vjetër Tetovë-Shkup, makina përplas 11-vjeçarin nga Grupçini

Në rrugën regjionale Shkup-Tetovë, në fshatin Grupçin të Tetovës, më 17 shkurt, rreth orës 17 e 20 minuta, makina e tipit “Ford Galaxi”, me targa të Shkupit, e drejtuar nga 34-vjeçari I.K. nga fshati Bërvenicë, ka akssidentuar 11-vjeçarin nga fshati Grupçin, i cili ka qenë duke drejtuar biçikletën.

11 vjeçari i lënduar me makinë tjetër është dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës.

Pas kryerjes së hetimeve, punohet në përcaktimin e shkakut, rrethanave në të cilat ka ndodhur si dhe detajet tjera lidhur me këtë aksident.

Artikulli paraprakProkuroria fillon me grumbullimin e deklaratave për rastin e aksidentit
Artikulli tjetër“Trondit” Gjermania: Rusia më e besueshme se SHBA-të