Ballina Aktualitet NPK “TETOVA” ka një apel për qytetarët e rajonit të Komunës së...

NPK “TETOVA” ka një apel për qytetarët e rajonit të Komunës së Tetovёs (FOTO)

Për 24 orë ekipet e N.P.K. ” Tetova”, janë në terren për të pastruar rrugët nga bora dhe për të ju ofruar lëvizje dhe komunikacion të lirë qytetarëvë.
Ju bëjmë apel qytetarëve që t’i largojnë veturat nga rrugët pasi paraqitet problem gjatë pastrimit të borës dhe ju pamundësohet të punësuarve të kryejnë punën e tyre, thuhet në njoftimin e Ndërmarrjes Publike Komunale ” Tetova”, transmeton Tetova News.

Екипите на Ј.К.П. “Тетово” 24 часа се на терен за да ги расчистат коловозите од снег и да обезбедат слободно движење и слободен сообраќај за граѓаните. Апелираме и до граѓаните да ги отстранат автомобилите од коловозите и патиштата бидејќи се бариера за расчистувањето на снегот и е невозможно вработените да ја извршуваат својата должност!

Artikulli paraprakVIDEO/Bora në rajonin e Komunës së Zhelinës, kryebashkiaku Sejdiu: Jemi duke e ndjekur situatën dhe duke intervenuar në të gjitha rrugët që të çojnë në vendbanimet malore
Artikulli tjetërItali – Zjarr i madh në kompleksin industrial të riciklimit të plastikës në Beinasco të Torinos (VIDEO)