Ballina Aktualitet Policia dhе Prokuroria bastisin pikën kufitare “Tabanoc”, u gjet një kuti e...

Policia dhе Prokuroria bastisin pikën kufitare “Tabanoc”, u gjet një kuti e mbushur me denarë, euro, franga, dollarë, lira turke etj…

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se në bashkëpunim me Prokurorinë për Ndjekje të Krimit dhe Korrupsionit mbrëmjen e sotme kanë zhvilluar aksion në pikën kufitare “Tabanoc”.

Në një kuti kartoni të Kalimit Kufitar Tabanoc, policia ka gjetur kartëmonedha të prerjeve në denarë, euro, franga zvicerane, dollarë amerikanë dhe lira turke, konfirmojnë burime policore për Telma.

Sonte në vendkalimin kufitar Tabanoc ka pasur aksion nga Prokuroria për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit dhe policia, në kuadër të hetimeve për keqpërdorime të policëve kufitarë dhe doganierëve.

Aksioni shkaktoi ndalesë disa orëshe në vendkalim dhe pakënaqësi të qytetarëve të cilët prisnin me orë të tëra për të hyrë në Maqedoni.

Ministria e Brendshme bëri të ditur se më shumë detaje për aksionin do të ketë nesër, ndërsa informacionet fillestare thonë se është gjetur një kuti me para të valutave të ndryshme.

Во кутија на преминот Табановце најдени пари за време на акцијата на Оранизиран криминал и корупција

Во картонска кутија на ГП ,,Табановце” од страна на полицијата пронајдени се банкноти од апоени во денари, евра, швајцарски франци, американски долари и турски лири, потврдија за Телма полициски извори.

Вечерва на Граничниот премин Табановце имаше акција на Обвинитрлството за гонење на организиран криминал и корупција и полицијата,  во рамки на истрага за злоупотреба на гранични полицајци и цариници.

Акцијата предизвика повеќечасовен застој на преминот и незадоволство на граѓаните кои со часови чекаа да влезат во Македонија.

МВР најави детали за акцијата утре, а првичните информации говорат дека е најдена кутија со пари од различни валути.

Artikulli paraprakLajm i trishtë, po kthehej nga Gjermania, mërgimtari ndërron jetë rrugës për në vendlindje (FOTO)
Artikulli tjetër(Video) Gjendja e jashtëzakonshme në Pirot: Mbi 50 të shtruar në spital pas rrjedhjes së amoniakut