Ballina Bota Moti ekstrem e bën Francën sërish prodhuesin kryesor të verës në botë

Moti ekstrem e bën Francën sërish prodhuesin kryesor të verës në botë

Korrja në rajonin e Shampanjës muajin e kaluar ndërsa Franca pret të bëhet prodhuesi më i madh i verës në botë këtë vit KREDIA : Thierry Monasse/Getty Images

Kultivuesit francezë përfitojnë pasi Italia po përjeton korrje të dobëta, sepse ndryshimet klimatike shkaktuan kërdi në të mbjellat

Franca është në rrugën e duhur për t’u bërë prodhuesi kryesor i verës në botë këtë vit, duke rrëmbyer titullin e mbajtur prej kohësh nga Italia fqinje, pasi moti ekstrem shkaktoi kërdi në të korrat italiane.

Deri në 46 milionë hektolitra verë parashikohet të prodhohen në vend këtë vit, ekuivalente me më shumë se gjashtë miliardë shishe, tregojnë vlerësimet paraprake nga Ministria e Bujqësisë.

Kjo shënon një rritje prej rreth 3 për qind në krahasim me nivelet mesatare të prodhimit gjatë pesë viteve të fundit dhe do të shohë Francën të rimarrë vendin e parë për herë të parë në nëntë vjet.

Megjithatë, riorganizimi i tabelës botërore të verërave ka të bëjë më pak me rritjen e Francës sesa me korrjen e dobët të Italisë, me vreshtarët e goditur rëndë nga myku dhe kushtet ekstreme të motit , duke përfshirë valët e të nxehtit.

Coldiretti, grupi tregtar i bujqësisë italiane, ka paralajmëruar se viti 2023 do të jetë “një nga vitet më të këqija në historinë e vreshtave italiane në shekullin e kaluar”.

44 milionë hektolitra që parashikohet të prodhohen këtë vit janë 12 për qind më pak se shifra për vitin 2022.

“Ne po përballemi me një korrje shumë komplekse, e karakterizuar mbi të gjitha nga efektet e ndryshimeve klimatike, të cilat në fund të pranverës dhe në fillim të verës ishin shkaku i sëmundjeve patogjene si myku i derrit, përmbytjet, stuhitë me breshër dhe thatësira”, tha Riccardo Cotarella. , presidenti i sindikatës italiane të teknikëve të verërave Assoenologi në një deklaratë.

Italia ka qenë prodhuesi kryesor i verës në botë që nga viti 2007, me përjashtim të 2011 dhe 2014.

Por këtë vit, periudha të zgjatura thatësire të përziera me periudha reshjesh intensive në pranverë krijuan kushte optimale për kërpudhat dhe mykun në një numër rajonesh të verës, duke zvogëluar prodhimin e tyre.

Reshjet e dendura gjithashtu penguan përpjekjet për të trajtuar të korrat e prekura dhe për të çrrënjosur sëmundjen./tn