Ballina Sport Franca vuan përballë Austrisë, marrin fitoren vetëm falë autogolit

Franca vuan përballë Austrisë, marrin fitoren vetëm falë autogolit

Franca ia doli të merrte tri pikët e para në këtë Europian, përballë një Austrie që e vuri shumë në vështirësi.

Fitorja për “tre gjelat” erdhi falë një autogoli të Wober në minutën e 38-të.

Djemtë e Deschamps e rrezikuan 11 herë portën e austriakëve, megjithatë pa ia dalë të shënonin.

Ndërkohë, kontrolli i topit ishte i barabartë për të dyja skuadrat.

Me këtë rezultat Franca dhe Holanda ndajnë vendin e parë në grupin D me nga 3 pikë secila. /vizionplus.tv