Ballina Sport Buffon te PSG, prezantohet javën e ardhshme

Buffon te PSG, prezantohet javën e ardhshme

Ndërsa tifozët e Juventusit po presin me padurim Cristiano Ronaldon, ish-kapiteni i tyre, Gianluigi Buffon po përgatit largimin për te PSG.

Portieri 40-vjeçar, i cili ka luajtur 17 vite me bardhezinjtë, mendohet se javën e ardhshme do të zyrtarizojë gjithçka dhe do të prezantohet në mënyrë madhështore.

Thuhet se kontrata e Buffon me klubin francez do të jetë 1-vjeçare./Tch/

Artikulli paraprakNis “lufta” më e madhe tregtare SHBA-Kinë
Artikulli tjetërBE VAZHDON EDHE ZYRTARISHT SANKSIONET KUNDËR RUSISË