Ballina Sport PAUL POGBA PRITET TË RIKTHEHET NË JUVENTUS

PAUL POGBA PRITET TË RIKTHEHET NË JUVENTUS

Ai dëshiron të largohet nga Manchester United

Paul Pogba dëshiron që pas dy viteve të largohet nga Manchester United për t’u kthyer në Itali te Juventusi.

Mesfushori francez nuk është i lumtur me Jose Mourinhon tek United dhe po mendon largimin.

Sipas “Tuttosport”, Pogba ka shprehur dëshiron që gjatë kësaj vere të kthehet në Itali te skuadra e Juventusit, ku luajti për katër sezone.

Transferimi i Cristiano Ronaldos nga Real Madrid te Juventusi, ka bindur edhe më shumë francezin për kthimin në Itali.

Pogba po ashtu ishte kapur gjatë festimeve në Kupën e Botës duke bërë shaka me mesfushorin e Juventusit, Blaise Matuidi, i cili e pyet nëse do të kthehej në “Allianz Stadium”.

Pogba ishte përgjigjur: “Ahhhh, Zonja e Vjetër, Zonja e Vjetër”.

Artikulli paraprakTrump: Malazezët janë “agresivë”, mund të nisin Luftën e Tretë Botërore
Artikulli tjetërJaponi, viktima pas valës së të nxehtit